Jump to content
Sign in to follow this  
keluboss

Maty al meu face urit

Recommended Posts

taman ce-am venit si eu de la mare fericit ca am facut prima mie km cind la urmatorul drum la un viraj simplu la stinga, larg fara probleme cu a doua Maty a-nceput sa tremure ca apucatu si sa scoata un zgomot prelung ca un magar care rage infundat. Am zis ca cine stie ce-o fi, numai ca astazi in mers fara nici o problema a facut iarasi figura asta. Voi ce parere aveti?

Share this post


Link to post

Nu prea imi dau seama cum e sa raga ca un magar infundat... :)

 

Poti sa descrii mai bine fenomenul? E un zgomot de la motor, vreun injector care face figuri... sau e ceva mecanic, vreun rulment, sau atinge roata pe undeva...

 

Ia zi?

Share this post


Link to post

nu cred ca e de motor, chiar nu stiu cum sa descriu zgomotul cit mai bine, dar cred eu ca-i ceva de la cutie, i-am dat v2 a facut cum a facut pe urma in mers i-am dat v4 lejer a facut iar, zic eu ca cea mai apropiata onomatopee e a unui magar care rage infundat (nu rideti, m-am chinuit mult pina am gasit un termen de comparatie)

Share this post


Link to post

In primul rand trebuie depistata sursa zgomotului:motor,cutie,roti etc.In viteze intra normal?Zici ca face si in a 2-a si in a 4-a?E naspa ,probleme in primii km nu prea au fost.Daca face nasol dute la prima revize ca ziaceai ca ia trecut de 1000 km si reclama.Poate reusesti sa vii joi la intalnire,sa ne dam cu parerea.

Share this post


Link to post

singura problema la cutie este ca atunci cind ii dau R citeodata patineaza, in sensul ca-mi arata ca, cupleaza se aprinde si becul de mers inapoi, iar cind sa plec de pe loc ciriie. Asta e probabil din vina mea ca sunt obisnuit sa-i dau ca v6 nu s-o duc mereu pina-n capat.

Oricum miine vreau sa o duc la revizie, numai ca :o fftopic: nu gasesc nici un numar de la Serviceul Radacini Militari sa fac o programare

Share this post


Link to post

tot :o fftopic: sun de o ora la nr ala si nimic

Share this post


Link to post

Am elucidat misterul!!! De astazi puteti sa-mi schimbati denumirea din membru in membru paranoic! :lol: Ma duc azi dimineata la service, o intorc mecanicosii pe toate partile, nici o buba. Eu nu si nu ca face urit! :!: Iese mecanicosu cu ea pe strase, mergem vreo 100 de metri, incepe sa scirtiie. Eu de colo: "DOVADA!" :hammerhead: Cind colo mecanicosul incepe sa rida si-mi arata banda de la drum care e precum un DUREX cu striatii, de unde si zgomotul neelucidat si tremuratu :rotfl: Mecanicusu si el :lol: :lol: mi-a spus ca nu sunt singurul care am venit cu jalba-n protap sa ma pling

Share this post


Link to post

Hmmm o n-am dat de benzi din astea, inca... or fi la fel ca striatiile de la trecerile de pietoni din Militari? :roll:

Share this post


Link to post

Pai cred ca despre alea e vorba, ca zicea ca se duce la Radacini Militari.

Share this post


Link to post

EXACT DESPRE ALEA E VORBA !!! Iar benzile sunt pe la TV

Numai ca eu cum am venit numai noaptea acasa in ultima saptamina nu mi-am dat seama despre ce e vorba :oops:

Share this post


Link to post

Avind in vedere ca am elucidat cel mai mare mister existential am sa rog pe cineva sa puna lacat pe acest topic

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...