Jump to content
Sign in to follow this  
Steffyx

Join Us! -> Tribal Wars

Recommended Posts

:) )

Pai vad ca se cam aduna. Acu o sa fie misto ca probabil vom putea alege zona si oricum nu vom mai fi raspanditi prin diverse colturi ale galaxiei.

 

Hai ca incerc sa dau si de Draco &Co sa vad daca-i momesc.

Share this post


Link to post

WTF, daca-i musai, cu placere. :)

Share this post


Link to post

Ma bag si eu. :)

Share this post


Link to post

Robert, ai mai jucat?

Share this post


Link to post

Joc pe 2 si pe 5. :)

 

LE: Sunt cooptat? :)

Edited by robert_11

Share this post


Link to post

DA!

Share this post


Link to post

Intru si eu, daca se poate... Nu am mai jucat de vreo 4 luni, dar daca incepe lume noua...

Share this post


Link to post

News:

 

În data de 27.05.2008 deschidem lumea 6 !

 

Datele lumii:

 

- viteza serverului: 1

- viteza trupelor: 1

- transportul de resurse numai în cadrul unui trib

- se va putea alege directia satului la început

- numãrul de membri în trib va fi limitat la 300

- perioada maxima de sitting pe un cont : 120 zile.

- sate bonus

- arme cu bonusuri la atac/aparare

- bonus de noapte activ

:banana:

Share this post


Link to post

Da. Practic e ca ro1, numai ca baga faza aia cu armele ...

Share this post


Link to post

In ro1 n-am putut sa-mi aleg punctul cardinal. Nu sunt sate bonus, nu e limita la nr de membri in trib. N-o sa mai vezi triburi d-alea mamut, gen DIABLO sau HAITA. Cred ca o sa fie misto. Par sa fi facut o selectie a celor mai bune insusiri de pe mai multe lumi.

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Ok. eu cred ca ar cam trebui sa intram toti la aceeasi ora (si secunda, pe bune) si probabil la inceput, ca sa fim cat mai apropiati.

 

Si din garda veche, care intra, sa intre, sa nu mai plece dupa 2-3 luni ... Ca sa nu zic ca trebuie sa regandim politica de invitatii ...

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post
In ro1 n-am putut sa-mi aleg punctul cardinal. Nu sunt sate bonus, nu e limita la nr de membri in trib. N-o sa mai vezi triburi d-alea mamut, gen DIABLO sau HAITA. Cred ca o sa fie misto. Par sa fi facut o selectie a celor mai bune insusiri de pe mai multe lumi.

 

 

Bre, Diablo are 200 de membri. Nu poti sa ii zici trib mamut decat daca te afli pe K65 unde are majoritatea satelor. Iar haita are doar un pic mai multi membri decat TLD. In orice caz, ambele triburi ar exista linistite si in L6.

Share this post


Link to post

Hai ca am mai recrutat un greu. De fapt o grea :

fausta astăzi la ora 00:44 Cand va pregatiti sa intrati, dati-mi de stire, cu zona in care mergeti. Va fi cadoul meu pentru 1 iunie. Ne bagam si acolo. Am mai incercat pe L4, dar nu a mers. Era o corcitura de trib, intre TLD si Avalon, la care se adaugau pipite gen xexoasa. Am fugit mancand pamantul.

 

Garda nu moare si nu se preda. Hahaha

Share this post


Link to post

Da pe unde ai tinut legatura cu "prietena" ta ? Si oricum nush daca pe contul fausta mai joaca tipa aia de la inceput ...

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Joc pe contul lui naylui, are probleme cu netul.

Cu fausta am mai tinut legatura de pe diferite sittinguri. Si e chiar ea pe cont, joaca in continuare, dar fara avantul de la inceput. Ca mare majoritate de altfel.

Edited by ileana

Share this post


Link to post
Robert, ai mai jucat?

 

Hait... Comisia de triere si-a inceput activitatea. :P

 

Principalul motiv pentru care am ramas pana acum pe L4 este limita de membri de 200.

300 pe lumea 6 mi se pare ok. Spartani, Termopile va asteapta! > :)

Bine ca nu au stabilit limita la 666.

Share this post


Link to post

Nu ne facem si noi o strategie din timp?

Share this post


Link to post

Pai e simplu. Intram pe 1-2 iunie, ca sa nu fim chiar in centru, stabilim un pct cardinal si ora la care sa intram toti acolo.

Mai ramane sa vedem cine face tribul...

Share this post


Link to post

Tribul il faci tu, ca tu ai venit cu propunerea. Nu as prea fi de acord cu data. Inseamna 4-5 zile dupa inceputul lumii. Cum mecanica jocului te arunca in spirala, rezulta ca vom fi destul de departe unul de altul daca intram dupa 4-5 zile, deorece vor fi intrat multi jucatori. Dimpotriva, daca de exemplu intram in secunda 1, practic este obligatoriu sa ne arunce foarte aproape unii de altii, ceea ce ar fi foarte bine.

Share this post


Link to post

Pai hai sa discutam, sa ne hotarim.

Da' ti-e clar ca in centru vom fi intr-o companie selecta, cu toti maniacii (care de obicei sunt jucatori buni), va fi mai greu de supravietuit.

 

Chiar daca intram dupa 2-3 zile, oricum nu vom mai fi asa departe unii de altii cum am fost pe L1, unde eram raspanditi pe toata harta.

Propun un test: hai sa ne alegem pt maine o ora exacta si sa intram toti pe L5 (asa la misto), ca sa vedem cum ne arunca pe harta! Ce ziceti?

 

 

Sincer nu ma omor prea tare dupa onoarea de-a face eu tribul. Nu de alta, dar nu stiu daca-i pot face fata si daca ma pot ocupa. Ma rog, tehnic pot sa dau 2 clikuri sa creez tribul, dar v-as propune tot pe voi (Smail, Darnu) ca lideri... pina acum cel putin ati facut o treaba mult mai buna decat as putea face eu.

Share this post


Link to post

Of, m-ati pus pe gânduri sa intru din nou!!! :P :)

Share this post


Link to post

Joaca cineva Travian pe S6?

Share this post


Link to post

Or fi, dar nu-i stim noi. Personal, am vazut cum arata travianu' si nu-mi place deloc. Jocul in sine e cam la fel. Nu-mi place grafica si nu-mi place finalitatea. Pentru ca da, acel joc are si o finalitate! Numai ca e una complet aiurea care nu mi se pare a avea legatura cu tot ce-ai "cladit" in timpul jocului.

Share this post


Link to post

Acum joc in L5 si se poate alege zona.

A aparut insa o problema de la alegerea zonei: foarte multi au ales NV si SE astfel incat, daca te uiti la harta:

http://ro.twstats.com/ro5/index.php?page=m...ill=&grid=1

ai stupiza sa vezi ca acele doua zone sunt aproape rosii iar in rest spatii libere berechet :D . Zonele alea exercita o atractie mai mare ... si va trebui sa tinem seama de asta.

 

Cat despre momentul intrarii, eu zic sa asteptam primii 5-6k jucatori sa intre si abia dupa aia sa intram, toti odata.

Share this post


Link to post

Am facut ieri, cu Ileana si cu Zmeu un experiment. Am vrut sa vedem pe unde ne arunca daca intram toti in aeeasi secunda. Si ne-am inscris toti pe Lumea 5. (Acu' nu stiu daca ne-om fi sincronizat la perfectie... da' macar am incercat).

Rezultatul a fost dezastruos. Desi am ales toti zona de NV, unul a ajuns prin K14, unul prin K23 si unul prin K32 (sau ceva de genul asta...) deci la mama naibii unul de altul.

 

E drept ca L5 a inceput de ceva vreme si arcul de cerc exterior e mai mare... da' totusi... nici macar in acelasi K. :(

 

Asa ca probabil va trebui sa ne inscriem mai devreme decat ne gandeam unii dintre noi.

 

 

 

Ar mai fi o strategie. Ne inscriem toti cu cite 3-4 conturi, apoi ramanem numai cu cele care sunt mai grupate. Dar asta e nitel ilegala. :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...