Jump to content
Sign in to follow this  
Leutzu

Seo Si Blog-uri

Recommended Posts

Am tema de lucru la servici SEO. Intrucat web-page-ul nostru este destul de prost localizat pe google, iar chestia cu Link-exchange este mai mult frectie la picior de lemn, v-as ruga sa imi dati si mie niste sfaturi legate de SEO. De asemenea am auzit ca ar ajute blog-urile. Ce sunt astea mai exact?

Share this post


Link to post

www.blogspot.com pt blog-uri, eu n-am reusit sa-mi configurez unul a.i. sa prezint si fotografii in el :(

Share this post


Link to post

Pt mai multe informatii despre SEO (Search Engine Optimization) intra aici.

 

Citeste cateva thread-uri pt beginners si o sa afli destul de multe lucruri. :) >-

Share this post


Link to post

Cel mai sigur SEO este reclama platita la Google (cea care face sa apara reclama in partea dreapta, atunci cand se cauta dupa niste cuvinte cheie pe care ti le definesti tu ca advertiser). Nu e asa scump cum crede lumea (ei afiseaza reclama in functie de ce buget aloci), e simplu, merge si pentru Romania, etc.

 

Altfel, Google are un algoritm "mistic" pentru a determina pozitia paginilor la cautari, si nu exista o reteta 100% sigura pentru a fi mereu primul. Nu se poate garanta unui client sub nici o forma primul loc in Google.

 

Blogurile sunt un fel de jurnale online - http://www.weblog.ro/ de exemplu, si chestia cu traficul crescut se refera la faptul ca majoritatea blogurilor "celebre" se linkuiesc intre ele in draci, ridicandu-le astfel nivelul in cautari (unul din criteriile de "importanta" a unui site, pentru Google, este cate alte situri fac link la situl respectiv).

Share this post


Link to post

leutzu>

 

momentan imi vin in minte: cat mai putin flash, alt`uri la poze cu denumiri sugestive

Share this post


Link to post

Iti atasez si un SEO Beginner's Guide foarte cuprinzator si util (e free pe net, nu e pe bani, deci poate fi shared). :thumbl:

beginners_guide.doc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...