Jump to content
Sign in to follow this  
Immortal

Chevrolet In Wtcc

Recommended Posts

Am vazut o bucata. Cand Alfele au trecut de Seat s-au departat fara probleme... de parca restul stateau.

Share this post


Link to post

Exact. Au semănat cu cursele de acum vreo 2-3 ani.

Share this post


Link to post

Interesantă cursă . Mi s-au părut cei de la chevy într-o formă de zile mari. Sincer m-aş fi aşteptat la ceva mai mult de la Larini pentru poziţia pe care o avea.

Oricum Huff a fost tare(să pleci penultimul şi să ajungi să câştigi e ceva) şi mi se pare ciudat că totuşi Prialux nu a încercat să fie mai agresiv să se apropie mai mult, asta cu toate că circuitul a avantajat maşinile cu tracţiune spate.

Important este că toţi piloţii au punctat chiar dacă echipa este ultima în clasament. Am constatat cu interes apariţia unei noi echipe chevrolet în peisaj.

Nu înţeleg de ce alfele au fost atât de slabe,bineânţeles că şi accidentullui asupra lui Farfus a fost determinant pentru evoluţia cursei. După părerea mea cele trei accidente din cele două curse asupra lui Tarquini, Menu şi Zanardi ar fi trebuit să se lase cu ceva penalizări pentru că au fost puţin"cam intenţionate".

Oricum una peste alta au fost două curse frumoase .

Share this post


Link to post

Foarte frumoasa masina din WTTC.

Urmaresc de cativa ani campionatul, cel mai spectaculos dupa parerea mea din automobilism, chevroletul sa miscat foarte bine anul acesta. Crestearea in campionat se face repede, Seatul este un exemplu bun.

Andy este cel mai calculat pilot poate si prin faptul ca este britanic. Cum ati vazut campionul este cel ce puncteaza mereu, constant, nu cei care au numai victorii.

 

BMW a avut 6 in linie cu E46.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...