Jump to content

Recommended Posts

Pentru bucurestenii interesati: mi-am luat paravanturi fata (120 RON), paravanturi spate (80 RON) si cotiera centrala (190 RON) din targ de la Vitan - toate sunt unguresti, de o calitate excelenta (deja sunt poze pe forum in mai multe locuri). Mai avea baiatul de acolo bandouri laterale (originale, inscrisptionate Kalos - nu mai stiu pretul) si protectie pentru colturi (tot originale, 40 RON setul). Pentru cei care stiti Vitanul, in partea dinspre morga sunt 2 "alei" cu dughene. Cum intrati de la strada catre fundul targului, pe aleea din stanga, ultima dugheana pe stanga.

Am fost si duminica trecuta si duminica asta dar nu mai are nimic de kalos. Daca stie cineva un magazin in Bucuresti, il rog s-a imi scrie.

Share this post


Link to post

La taraba respectivă găseşti un nene la vreo 50 de ani şi un băiat mai tânăr (Răzvan îl cheamă - s-ar putea să fie patronul). Du-te acolo şi vorbeşte cu Răzvan. Îţi poate aduce pe comandă. Îl găseşti şi în timpul săptămânii, până pe la 6 seara (ca să nu te mai duci în week-end, când e balamucul cel mare). Mie mi-a adus paravânturile pentru spate în 4 zile (le avea doar pe cele de faţă când m-am dus prima dată, într-o duminică). Mi-a dat nr. de telefon, l-am sunat, mi-a confirmat ca le-a primit şi joi la 5 m-am dus şi le-am luat.

 

By the way: ştie cineva unde pot găsi apărători de noroi pentru Kalos? Nu de alta, dar zilele astea am constat că într-adevăr e nevoie de ele. Nu ştiu de ce or fi renunţat la ele...

Share this post


Link to post

salut posesori de aveo ,am un aveo 4 usi (sedan parca) .va rog daca sti cineva in brasov unde gasesc ,aparatori naroi,cotiera,paravanturi.bandouri etc .la reprezentanta sint preturi mama,mama ;multumesc

Share this post


Link to post
Le ai puse pe masina? Vreau sa vad si eu poze cu prinderea.

 

Sunt si eu interesat unde e pilotu automat la kalos :P

VA ROG !!!

Share this post


Link to post

De obicei stă în dreapta şi e tot timpul cu ochii pe vitezometru...

Share this post


Link to post

Se poate deconecta cu ajutorul unui viraj mai in forta, sau cu o frana brusca :) )

Share this post


Link to post

hai ca sunteti tari nebunilor.ha ha ha

Share this post


Link to post

=)) ce tare ! stie cineva de unde se poate achizitziona un kit de interior pentru kalos din bucuresti :scarpin:

 

:o fftopic: Si jante ...puteti pune niste poze si preturi...va rog

Share this post


Link to post

Say what? :scarpin: Kit interior de kalos?this i gotta see...puneti niste poze va rog

Share this post


Link to post

In sfarsit am vazut un Aveo (culoare portocaliu in Craiova.. poate il stiti ) aranjat cu bun gust ( prelungiri spoilere , evacuare , praguri ) . Cand o sa'l prind o sa'i fac niste poze ...

Share this post


Link to post

Si-a pus cineva bandouri laterale pe Aveo?

Eu am bandouri de colt pe al meu.

Share this post


Link to post

Fratilor..foarte saraca oferta de obiecte modificabile :( ..pacat...cred k o sami iau o cotiera din aia armster..dar la 220 ron...mai strang cv bani. Am un kalos 1.4 83 Hp din 2004 e..visiniu...

ma asteptam la niste oferte de jante ceva pe 16

speram...

dragutz,dar...astept oferte

Edited by Mircea
Lasa IRC-ul pentru alte site-uri.

Share this post


Link to post

Eu mi-am luat o cotiera din comert cu 40 RON si i-am facut un suport care sa se potriveasca pentru masina. Piesele pentru suport le-am cumparat din Brico si au costat aprximativ 10 RON. O sa revin cu poze maine probabil. Acum este tarziu si nu mai cobor la masina. :)

Share this post


Link to post

Revin cu pozele promise:

post-14502-1203626012_thumb.jpg

post-14502-1203626031_thumb.jpg

post-14502-1203626043_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Felicitari pentru cotiera .Sa ,o folosesti sanatos.

Asa arata cotiera originala (pret 260 ron).

Problema (este ),sa te simti tu bine.

post-8104-1203677168_thumb.jpg

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

E super la condus. E mult mai relaxant decat fara ea. Inainte stateam cu mana pe schimbator, iar acum o odihnesc pe cotiera. :)

Am facut un calcul si am ajuns cam la 55 RON cu totul.

Cotiera arata bine. Deasupra cred ca este piele iar laterala este imitatie de carbon. Mai exista o varianta care inlocuia carbonul cu imitatie de crom insa mi s-a parut prea tipatoare.

Share this post


Link to post

Am reusit sa schimb putin aspectul interior prin atasarea unor ornamente nichelate la gurile de ventilatie . Pot spune ca acestea m-au costat doar 36 de lei ( desi caut de un an si eram in stare sa dau pe ele si 100 lei .

post-6043-1212580753_thumb.jpg

post-6043-1212580770_thumb.jpg

post-6043-1212580784_thumb.jpg

post-6043-1212580828_thumb.jpg

Edited by Mircea
Pentru vanzari multumeste-te cu Bursa!

Share this post


Link to post

Sti cumva cum, pot croma s-au inlocuii manerele pentru deschidere usi.

Apropo chestile cromate (aerisiri)se pot pune si la logan?

post-8104-1212589755_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Da,se potrivesc perfect la Logan. In ce priveste modificarea manerelor de deschidere,subiectul cu nichelarea este vechi si oarecum mereu neclar . Incearca la showroom si service Chevrolet - comanda altele nichelate sau incearca la meseriasi poate au second hand, au ajuns sa aiba aproape orice accesoriu sau orice piesa de schimb .

Edited by giony

Share this post


Link to post

Si pentru ca m-am suparat :uff: .Am facut eu aerisirile cu vopsea +lac .Rezultat multumitor .Poze.

post-8104-1212779600_thumb.jpg

post-8104-1212779615_thumb.jpg

post-8104-1212779625_thumb.jpg

post-8104-1212779642_thumb.jpg

post-8104-1212779660_thumb.jpg

post-8104-1212779674_thumb.jpg

post-8104-1212779688_thumb.jpg

post-8104-1212779698_thumb.jpg

post-8104-1212779717_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Frumos.

Dar oare vor rezista?

Share this post


Link to post

Supararea ta a avut un rezultat foarte bun , eu apreciez si la mine si la altii faptul ca "se baga"sa faca , nu sa ia chiar totul gata facut . Da te rog spune-mi cum ai scos duzele alea ! Te rog cat mai exact , asa cum ai pus pozele . Sa le mai desfac sa le sterg de praf cat mai adanc . Multumesc !

Share this post


Link to post

Baga un cutit pe lateral si forteaza-le progresiv (fara probleme).Au niste clipsuri .

A si m-am interesat la reprezentanta pentru manere cromate cost 30 ron buc .Aviz amatorilor!! :) >-

Share this post


Link to post
Dar oare vor rezista?

Nici nu cred ca arata chiar grozav in realitate si nici nu cred sa reziste. Lucrare similara (vopsit plasticele din jurul manerelor de la portiere) facusem si eu la matiz si s-a dus relativ repede...

Share this post


Link to post

Vopseaua este pentru plastic .Plus ca am dat si cu lac .Cat sunt de frumoase? (mie-mi plac ,si asta conteaza ).Daca se va sterge (duce )ami voi cumpara manere cromate si tot voi gasii o firma care cromeaza plastic pentru gurile de aerisire :banana:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...