Jump to content
Sign in to follow this  
AdrianHH

Vanzare Chevrolet Matiz

Recommended Posts

 

 

 Salutare colegi !

Deschid si eu topicul acesta in speranta aflarii unor informatii :

Am un Chevrolet Matiz 2006decembrie/1.0i, 4cilindrii, 67 cai cu instalatie GPL montata ulterior dupa ce am achizitionat-o, 170.000km .

Mi-am luat alta masina, Matiz-Spark-ul 🙂 urmeaza sa incerc sa il vand in perioada urmatoare.

Am cateva probleme la ea si nici buget prea mare de reparatii nu e pt o cosmetizare.

Plus-uri :

AC perfect functional, geamuri electrice fata, inchidere centralizata din cheie, airbag-uri, ABS,servo, bare portbagaj longitudinale din fabrica+transversale separat. 2 anvelope iarna in plus.

Minusuri :

Usile de pe stanga au fost chituite destul de mult de vechiul proprietar si a crapat chitul si vopseaua de pe ele.

Am o vibratie in volan si vajaie ceva din cutie/transmisie, nu e rulment ,ca i-am schimbat ,nu imi dau seama.

Un far e matuit.

 

Ce ma sfatuiti ? Sa incerc sa o vand asa? Pe autovit preturile se invart la 1300-1500euro pt Spark-uri.

Sa investesc in ea nu stiu daca are rost, nu cred ca scot banii.

La rabla nu se poate da, nu are 8 ani in RO(e adusa din Germania in 2015). La fier vechi cred ca nu iau 500-1000 ron ?!

 

 

 

Edited by AdrianHH

Share this post


Link to post

La fier vechi iei 2-300 lei... vinde-o asa cum e, la un pret mic si aia e. Daca pe net se cere 1300, probabil se vand cu maxim 1000 si tu poti sa ceri vreo 700 ca sa iei 5-600... zic si eu, nu stiu cum e piata, daca chiar se vand sau nu.

Share this post


Link to post

Mai bine te uiti pe olx, autovit este pt alt gen de masini.

Preturile pe OLX la ceea ce descrii tu sunt ~600e adica poate 4-500e real.

O treci la pierderi si aia e.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...