Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Mecmar

10.000-12.000 E Pret Cip

Recommended Posts

Guest Mecmar

Ce se poate achizitiona :8.500-12.000 E pret CIP

Numai autoturism NOU.

 

Conditii: PORTBAGAJ MARE

O masina a carei intretinere nu necesita intr-o perioada de 3-5 ani interventii imediate

Optiuni: multe pretentii nu sunt, insa aerul conditionat ar fi binevenit

Service cat de cat decent

masina va fi rulata cu precadere in mediul urban insa vor fi facute si drumuri lungi extraurbane

Capacitate cilindrica pana in 1.800 cmc

Motorina sau benzina? Acum preturile sunt cam egale.

Autoturismul nu trebuie sa fie fitos, brizbrizuri etc.

Trebuie sa imbine utilul cu placutul; servici, plimbare, bagaje concedii.

Se pune accent pe rezistenta ei.

LOGAN-ul nu intra in discutie

Edited by Mecmar

Share this post


Link to post

skoda octavia tour... da' repede rau...

eu nu as sta pe ganduri

Share this post


Link to post

octavia! foarte buna alegere.

eu as lua in considerare si lacetti (se incadreaza ca CIP) si corolla D4D.

Share this post


Link to post

Octavia Tour 1.9 Tdi de 90CP . Consuma 7 urban si 4 extraurban . Din experienta voprbesc .

Si la 12.000 de e-uri ti-o iei cu climatronic si pachet de drumuri grele

Share this post


Link to post

asta ddp, nu cip. Doamne, de ce nu am banii astia acum????

si sa mai si fie albastru ala frumos... :lavolan:

 

SUPER OFERTA! NU RATA!

Share this post


Link to post

Octavia Tour e 10990 de e-uri pret CIP . La 14.000 ddp iei una Tdi cu climatronic si alte imbunatatiri .

Vorbesc pe bune pt.ca am o conventie la firma lor

Share this post


Link to post

Toyota corrola ! Parerea mea care este!

Share this post


Link to post

Pai, eu zic ca, in intervalul asta o sa gasesti nenumarate variante cu portbagaj mare. De la 8500 la 12000 e o distanta cam mare.

Poate ar trebui sa mai bagi niste caracteristici si sa dam un "refine search".

 

vlad

Share this post


Link to post

modelul sa se numeasca octavia... cate variante raman? :) >-

Share this post


Link to post

Vezi sa iei in calcul CASCO si revizii ca Skoda nu-i o masina simpla din punctul asta de vedere!

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

Ca pret nu se pune problema mai mult de 12.000 CIP, mai putin sigur.

In momentul de fata oferta cea mai buna cred ca ar fi Octavia tour. Showroom parca pe la Aurel Vlaicu in Baneasa, nu?

Multe fasoane, brizbrizuri inauntru nu se doreste, dar daca in banii acestia intra totul este o.ca.

@Shenk - se cara in portbagaj mai mult. Stii cum e: mare, mai pe la tara si portbagajul deasupra nu prea merge.

Totusi se merge pe ideea ca masina sa fie nu neapara productie germana, dar sa fie mai teapana. Toyota este o masina deosebita insa ea este finuta, nu poti sa mergi pe dealul Feleacului (unde se vor face dese drumuri) cu ea. Mai o groapa, mai un bolovan.

@Satori Corolla D4D nu este cumva un fel de mini jeep? Am sa studiez oferta lor la dealer. Unde au ei showroom?

Este de luat in seama si Lacetti, am sa dau o fuga la DiBas

Casco si reviziile!! Asta este marea problema.

Deci nu se emit la o masina cu figuri, ci la o masina practica, de bun simt si sa fie un pic si rezistenta.

Edited by Mecmar

Share this post


Link to post
    Deci nu se emit la o masina cu figuri, ci la o masina practica, de bun simt si sa fie un pic si rezistenta.

 

OCTAVIA!!! REPEDE pana nu se termina promotia...

FUgi SUCCES!

 

PS: Corolla nu e jeep e berlina medie.

Share this post


Link to post

eu unul tot octavia tour iti recmand-e o masina foarte buna-singura problema:cam mic spatiul pt. persoanele din spate

Share this post


Link to post

taci mah...

numai de spatiu nu te poti plange in octavia...

 

este cu adevarat muuulta masina pt banii dati... si mai e si full cu climatronic etc...

Share this post


Link to post
Doamne, de ce nu am banii astia acum????

 

Pentru ca i-ai dat pe Logan... :)

 

Am vazut intr-o emisiune sambata la tv ca Octavia prima generatie are nr. de unitati vandute egal cu Octavia 2 la noi in tara in ultimele luni. Deci e inca o masina apreciata, nu a fost uitata de romani.

Si Corolla se merita, dar cred ca e mai scumpa. Showroom Toyota era si cred ca nu s-a mutat, pe Stefan Cel Mare si la cheiul Dambavitei in partea dinspre targul Vitan.

Share this post


Link to post

@alx sa taci tu mah in cazul in care ai fi stat in spate si ai cum am eu 1.86 si vreo' suta de kile credema ca e cam mic :mda:

Share this post


Link to post

nu m-ai cunoscut dar nici eu nu-ti stiu standardele... > :)

 

pai inseamna ca, conform stad tale, in cielo nici macar nu intrii (fizic)... inca un strop si era la fel de mare ca lgn...

Share this post


Link to post

sa stii ca si in cielo ma cam chinui, iar in logan m-i se rupe ca nu stau in spate :P

 

 

 

 

P.S. si credema ca am prieteni care au in dotare octavia si chiar si ei se plang de spatiul din spate

Edited by Maniaku

Share this post


Link to post

aaaaah, ce-as vrea si eu sa ma chinui...

Share this post


Link to post

pai stai sa inteleg vrei sa te chinui adica sa stai in spate???

pai se rezolva taticu' te plimb eu cat vrei in spate ca sa vezi ce bine e > :)

Share this post


Link to post

Cu tot respectul Skoda este cu 2 "stele" mai jos decat Toyota! Mai ales la calitate! Nici fratele mai mare VW nu prea atinge calitatea Toyota! Asta in ciuda opiniei din Romania ... cum ca masinile incep de la Passat in sus!

 

Corrola Sedan 1.4 D-4D este cam 16.000 cu totul (pret final). Asta in conditiile in care vrei consum mixt de 4.5 L/100km diesel ... Doar echiparea cu 1.4 vvti (benzinar) intra in banii tai si la limita superioara!

 

www.toyota.ro iar Showroom-ul il gasesti pe Maniu la Lujerului! Mergi si te uita un pic la masina dinauntru ... si apoi ai sa intelegi!

Acum au oferta cu 3 ani intretinere gratuita ... Oricum ai garantie 3 ani FULL ... mai stiti alta masina cu asemenea garantie? (sa nu va prind cu bancurile despre Hyundai ca va trimit la domnul Tiriac sa va invete Bussines! si pe la prieteni care s-au lipsit de garantia Tiriac Motors!)

 

Skoda sufera rau la finantare (porche) si la service-uri in Bucuresti.

 

Daca tot dai atatia bani pe o masina: stai stramb si judeca drept! Calitatea Toyota este invidiata si de baietii din clasa premium: Audi, Mert, BMW... citeste site-urile auto din America daca nu ma crezi...

 

ALX: nu disrespect! Daca omul are bani sa mearga pe Toyota ...

Share this post


Link to post

aaaah pai io nu zisei ca toyota e naspa... e marfa dar eu personal as merge pe skoda octavia!!!!!!!

fara sa ma gandesc... eu nu am auzit pana acum pe nimeni sa fie nemultumit de octavia... si asta person2person nu pe forumuri unde misuna o gramada de pusti cu harfe in cap...

 

toyota is a very good choice! but octavia is better! :banana:

 

PS: PORSCHE SE SCRIE PORSCHE NU PORCHE!!!!!

Edited by alx

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

@panzer

Adevar graiesti, dar acum sa stii ca nu este musai sa dau atatia bani pe masina, deci nu doresc mofturii. Chiar este de apreciat daca as gasi una sub 12.000 E. Nu sunt dispus sa dau toti banii pe o masina si pe urma sa ma uit la ea.

Toyota este o masina deosebita, la fel ca toate cele prezentate de voi.

Si Loganul este o masina care merita respect, insa... Un pic doar peste Logan, nu ca firma, doar din principiu. Gandul ma bate spre ceva Chevrolet. Ca totusi se poarta si incepe sa castige teren. daca n-ar fi fost taxele vamale...

Share this post


Link to post

Clio Symbol

Intra aici

Are 510 litri portbagajul.

Pret CIP 7832 euroi

Acu vad ca pretul e chiar mai mic decat ce vrei tu, da nu-i o problema asta, poti sa-l optionalizezi.

Orice ai lua, alege Diesel. O masina pe benzina acum nu ma are valoare la revanzare. Asa e acum prin targurile auto, nu mai cumpara nimeni masini pe benzina.

Da io nu pricep cum de modelul mai mare, aka symbolu' e mai ieftin decat Bicorpu? Banuiesc ca unu e facut la turci si unu' la frantuji.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...