Jump to content
Sign in to follow this  
neonne

Magazine piese dezmembrari

Recommended Posts

Da! Bine pus postul tau TBirdi! Ca si eu trec des pe acolo si nu stiu sa existe asa ceva! Asteptam raspuns...

Share this post


Link to post

doar ce am vb cu nenea la tel. deci cum vii dinspre tomis3 treci de statia de tramv de la betoane si inainte de trecerea de pietoni din fata statiei de tramvai din sens opus se face un intrind intre blocuri. acolo e un spatiu cu garaje si cica intr-o curte mare il gasim pe dl. stamate. vb la tel cu el. mi-a zis ca il gasesc de luni pina simbata acolo de la 8 incolo...

Share this post


Link to post

Rog colegii de pe forum care bantuie pe la SH-uri sa se uite si dupa o bancheta spate de Matiz cu tot cu tetiere si in stare foarte buna. Caut de vreo luna si ceva si nu gasesc, am gasit 2 dar erau jalnice.

Share this post


Link to post

Stie cineva niste centre de dezmembrari in Bucuresti unde pot gasi piese de Tico si Matiz???In afara de Rxm!Daca stiti va rog sa postati si adresa!Multumesc anticipat!

Share this post


Link to post

@deceneu: Frate ti-ai luat ceva de la omu' ala? Ce preturi are? Se merita? Da si tu niste detalii te rog...Mersi ;)

Share this post


Link to post

salut...am si eu nevoie de un eleron la maty al meu...daca gaseste cineva un PM va rog

Share this post


Link to post

Nicu ai gasit pana la urma ceva? Eu am umblat printre blocuri un pic dar nu am dat de dezmembrari... mai cautam :) ... mult noroc :)

 

(daca mai stie cineva alte dezmembrari daewoo sa ne zica si noua :D )

Share this post


Link to post

Nu , inca nu am gasit nimic...Am inteles ca omul ala s-a mutat in alta parte cu totul si nu stiu exact unde...Am fost plecat in Bucuresti si nu am avut timp sa caut...O sa reiau cautarile, insa dupa ce iau banii :D :D :D

Share this post


Link to post
@deceneu: Frate ti-ai luat ceva de la omu' ala? Ce preturi are? Se merita? Da si tu niste detalii te rog...Mersi ;)

scuze da nu m-am mai uitat pe topicul asta... nenea nu era acolo iar din ce am vazut peste gard... mai bine nu te duci. la telefon mi-a zis ca nu are de matiz da gasim noi ceva pe acolo...

Share this post


Link to post

Poate sunt offtopic insa chiar trebuie sa spun asta:

Astazi dupa "n" telefoane si o vizita la un "sediu" de dezmembrari din Bucuresti am fost profund dezgustat. Nu mai calc niciodata in asa ceva si am 2 mesaje pentru patroni, poate citeste cineva:

1) Nu mai puneti oamenii pe drumuri degeaba. La telefon aveti, la fata locului ...nu mai aveti.

2) Preturile la SH sunt intotdeauna negociabile in functie de starea produsului. In momentul in care i-am facut o oferta unul dintre patroni a avut o reactie care m-a surprins profund " mai este pana imi face mie clientul pretul"

 

Domnilor "patroni" doua produse de acelasi tip SH pot avea grade de uzura diferite, deci mi se pare normal ca pretul sa difere.

 

Iar pentru colegii forumisti, daca vreodata aveti nevoie de ceva de la dezmembrari, in special elemente de caroserie aveti mare grija, inarmati-va cu rabdare si duceti-va cu cineva care se pricepe, altfel riscati sa dati banii aiurea.

 

PS. Ma refer strict la Bucuresti, desi nu cred ca e altfel prin alta parte.

Share this post


Link to post

RXM.ro

Share this post


Link to post

Pe dorului 119 nu prea aveau mare lucru. Instalatie A/C nu, motorase de geamuri nu, fete de usa nu... ptr matiz zic. Aveau niste parti de caroserie, niste volane SH cam urate. Oricum oamenii de acolo mi s-au parut de treaba si au incercat sa ma ajute dar daca nu au avut cu ce, asta este. :)

Share this post


Link to post

S-a mai interesat cineva ? Eu am fost pe langa fabrica de paine, acolo pe langa CET, insa nu aveau NIMIC pt Daewoo!!! Pe Dorului insa nu am apucat sa ajung, insa daca nu are pt Espero cred ca nu mai are rost sa ma duc :(

Share this post


Link to post

Am fost la Techirghiol si am vazut ca omu' are mai de toate pt daewoo (mai putin oglinda stanga de espero , ce aveam eu nevoie ), insa preturile mi se pareau cam mari!

Share this post


Link to post

Salutare,

 

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o adresa la vreun centru de dezmembrari din Brasov sau din imprejurimile Brasovului,care are piese pentru tico.

Imi trebuie un far stanga!

Share this post


Link to post

Revin! Am gasit azi omul ala "care este" in zona betoane, pe langa galeriile soveja! Am fost, am vazut, m-am lamurit! Omul are destule piese pt cielo si espero si nu numai...APROAPE orice piesa...+ ca are si un espero intreg, pe cale sa il dezmembreze...Pt posesorii de Cielo si Espero din jud. CT se merita sa faca o vizita pana la omul asta, gasesti piese care la magazin nu sunt!

Share this post


Link to post

Salutare. Caut centre de dezmembrari Espero in Bucuresti. Cine ma poate indruma, niste sugestii...imi trebe cutie manuala

Share this post


Link to post

Daca gasesti posteaza pls pe aici ca si eu caut o oglinda stanga!

Share this post


Link to post

Pai eu caut in Buc si tu vad ca esti din Ct. Oricum o sa postez.

Share this post


Link to post

Pai mai are si drumuri prin Buc. ca si noi toti (majoritatea :D ). Nu stiu prin buc. dar prin ctza cu piese de matiz la SH cam greu... nu prea reusesc sa gasesc mai nimic... ma uitam de un volan in 4 spite, si mai multe nimicuri deastea...

Share this post


Link to post

Tu daca gasesti posteaza ca asa o sa am motiv sa fac un drum la Bucuresti...Oricum mai am drum din cand in cand...Si chiar daca nu se poate, vb cu altii si facem comanda cu plata la destinatie ;)

Share this post


Link to post

am gasit cutie de viteze la un arab pe sos. andronache...pret subtire 450 ron cu garantie 6 luni

Share this post


Link to post

Altceva ce mai avea? Oglinda stanga are? Amortizoare? Ce e cu omul asta...are centru de dezmembrari sau...?

Share this post


Link to post

are centru de dezmembrari...deocamdata m-a interesat doar cutia...altceva nu stiu

Share this post


Link to post

Unde este mai exact omul asta? Ca asa daca ma iau dupa strada nu stiu sa ajung...Un reper mai mare poti sa dai?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...