Jump to content
Sign in to follow this  
cristicristian

Execut Tinichigerie Vopsitorie Mecanica Tel.0722690164

Recommended Posts

Salutare, imi cer scuze, m-am exprimat incomplet, cat costa operatia in sine? De dezechipat, demontat ce mai e si apoi de grunduit, vopsit, etc ma ocup eu, practic ma intereseaza ceea ce nu pot face singur.

 

buna ziua depinde cum este de lovit stilpu trebuie vazuta lucrarea sami dau seama de pret

 

Share this post


Link to post

mecanica la orice masina schimbam distributie placute ulei etc .pret mic si discutabile

 

Edited by cristicristian

Share this post


Link to post

salutare!am un matiz la care vreau sa schimb mai multe(lichid frana,placute frana,scimbat lichid racire...etc).cel mai mult ma intereseaza cat ar costa acoperirea unei parti mancate de rugina,pe aripa dreapta spate cam in dreptul busonului de la rezervor si o parte din prag(cam pana la jumatatea usii spate).vreau un pret informativ ca sa stiu de cati bani sa ma pregatesc.o sa va trimit cateva poze pe mail ca sa va dati seama mai bine.

Edited by dann_262003

Share this post


Link to post

salutare!am un matiz la care vreau sa schimb mai multe(lichid frana,placute frana,scimbat lichid racire...etc).cel mai mult ma intereseaza cat ar costa acoperirea unei parti mancate de rugina,pe aripa dreapta spate cam in dreptul busonului de la rezervor si o parte din prag(cam pana la jumatatea usii spate).vreau un pret informativ ca sa stiu de cati bani sa ma pregatesc.o sa va trimit cateva poze pe mail ca sa va dati seama mai bine.

 

 

un pret aproximativ pentu ca nu am cum sa stiu ce este de facut fara sa vad 300 lei manopera

si daca aveti mai multe de facut la masina si mecanica stabilim un pret per total mai mic

Edited by cristicristian

Share this post


Link to post

Salutare ma intereseaza si pe mine cat ma costa sa schimb si eu la tine urmatoarele chestii:

discuri fata si placute

bucsi bara stabilizatoare

rulmenti fata si rulmenti spate

si un burduf la planetara de pe dreapta

astea ar trebui schimbate la un Tico. Astept raspunsul tau, merci

0

Share this post


Link to post

Salut,

 

Poti sa imi spui, te rog, cat costa indepartarea ruginii de pe pasajul rotii spate, pentru Tico? (si cu vopsit)

 

Am atasat si o poza ca sa iti faci o idee.

 

Multumesc

post-23296-041481400 1291680630_thumb.jpg

Share this post


Link to post

distributie megane 1, 1.6 16v, 2002 cu si fara pompa de apa. Pret cu tot cu piese m-ar interesa.

Share this post


Link to post

Scriu in calitate de forumist, nu de moderator. Daca un admin considera ca am sarit calul prin aceasta interventie, il rog sa intervina !

 

@ cristiancristian: Pentru performanta "tehnica" probabil ti-as acorda nota 10 daca m-ai convinge ca masina va sta, de acum inainte, intr-o vitrina. Insa, pentru ceea ce ai facut cu acel Logan, iti spun sincer ca, daca te-as intilni, as lasa deoparte orice decenta ! Inteleg faptul ca trebuie sa iti faci si tu treaba, sa scoti un ban ... insa tu te-ai gindit macar o singura secunda ce pericol pe roti reprezinta cutia aia pe care ai ambalat-o asa de frumos ??? Te-ai gindit o singura clipa ca acea ... "masina"... va ajunge in trafic si va risca, la un moment dat, sa se rupa in doua ?!?? La vietile alea te-ai gindit cind ai acceptat o asemenea treaba ?

Share this post


Link to post

Ce mai conteaza frate cateva vieti acolo, cand omu isi ia niste mii de euro - "a fost a unei doctorite, tinuta in garaj" - si doarme multumit c-a mai ars niste fraieri?

 

Cristianecristiane, nu-ti doresc decat sa-ti iei si tu vreodata o ţeapa ca asta!

Share this post


Link to post

Scriu in calitate de forumist, nu de moderator. Daca un admin considera ca am sarit calul prin aceasta interventie, il rog sa intervina !

 

@ cristiancristian: Pentru performanta "tehnica" probabil ti-as acorda nota 10 daca m-ai convinge ca masina va sta, de acum inainte, intr-o vitrina. Insa, pentru ceea ce ai facut cu acel Logan, iti spun sincer ca, daca te-as intilni, as lasa deoparte orice decenta ! Inteleg faptul ca trebuie sa iti faci si tu treaba, sa scoti un ban ... insa tu te-ai gindit macar o singura secunda ce pericol pe roti reprezinta cutia aia pe care ai ambalat-o asa de frumos ??? Te-ai gindit o singura clipa ca acea ... "masina"... va ajunge in trafic si va risca, la un moment dat, sa se rupa in doua ?!?? La vietile alea te-ai gindit cind ai acceptat o asemenea treaba ?

 

 

 

o poti pune la orice test si ai sa vezi ca nu este chear asa cum crezi crezi ca este lipita cu guma? sti cite kg greutate tine un punc de sudura? pai acea masina are niste intarituri la mijloc se sudeaza alea si la urma se sudeaza la suprafata asa ca nu va mai speriati

 

Ce mai conteaza frate cateva vieti acolo, cand omu isi ia niste mii de euro - "a fost a unei doctorite, tinuta in garaj" - si doarme multumit c-a mai ars niste fraieri?

 

Cristianecristiane, nu-ti doresc decat sa-ti iei si tu vreodata o ţeapa ca asta!

 

 

 

fratioare am si eu o masina a mea aproape in aceasta situatie si tine nu este o teapa masina daca este facuta cu simt de raspundere este aproape ca din fabrica

Share this post


Link to post

... se sudeaza la suprafata asa ca nu va mai speriati

... daca este facuta cu simt de raspundere este aproape ca din fabrica

Intrebare (destul de) retorica: tu ai avea curaj sa ii prezinti viitorului proprietar (mai bine zis potentialului cumparator) poze cu evolutia masinii din faza de epava in faza finala ?

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Intrebare (destul de) retorica: tu ai avea curaj sa ii prezinti viitorului proprietar (mai bine zis potentialului cumparator) poze cu evolutia masinii din faza de epava in faza finala ?

 

 

 

un tinichigiu intelege ideia dar cineva care nare habar se sperie imediat

Share this post


Link to post

deci masina dacia logan a trecut de itp si de rar si nu a avut nicio problema dar haideti sa lasam discutia asta ca sint alti care modifica caroseri cu tot cu seri si fac tot felu de prosti este raspunderea mea de lucrare daca se intimpla ceva la ce am lucrat bine inteles ca am lucrat cu cap sa tus intarituri etc.

Share this post


Link to post

Trebuie sa trec pe la tine cristi, cu un tico cu o aripa spate infundata de un logan, si o usa spate zgariata/sifonata de o poarta.

O sa te sun luni sa-mi spui cum ajung la tine, daca lucrezi.

Share this post


Link to post

si cand te gandesti ca poti fi unul din potentialii cumparatori... da aia de la RAR cred ca au luat o spaga bunicica :dacucapul:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...