Jump to content
Sign in to follow this  
magaluco

Chevrolet Cruze

Recommended Posts

11.8 sec pt 100km/h este un timp decent pentru .ro, avand in vedere ca multi soferi nu stiu sa tureze motoarele corespunzator...cu orice auto te poti simti zilnic stanjenit de cei din fata ta, chiar si cu motorizare de 1000cmc! Cruze e super-tare, pacat ca a fost lansat in vremuri de criza :|

Share this post


Link to post

bafta dar.. consider ca era mai bine un motor de 1.8 sau 2.0 l am condus una asemanatoare de fapt aceiasi echipare si ca receptionare a comenzilor e destul de... nu stiu exact ce sa zic un lucru nasol e suspensile slabe spre confort la viteze mari in viraje intra in balans calitate pret e ok dar ca motor puteai opta la unul mai mare si sa ai un raport mai bun(asta e parea mea)-imi cer scuze anticipat daca te-am jignit merci pt intelegere

Share this post


Link to post

N-aveti impresia ca ati facut varza topicul omului?

 

@initiator: asteptam sa mai scrii impresii. Cum se foloseste computerul de bord? Ce consum iti afiseaza?

Share this post


Link to post
@initiator: asteptam sa mai scrii impresii. Cum se foloseste computerul de bord? Ce consum iti afiseaza?

Revin cu impresii dupa primii 1500km

Consumul este de 10-10,3% urban si 6,5-7% in afara(7 daca folosesti clima)

Motorul de 1,6 este suficient pt. un familist dar recomand motorul de 1,8

Suspensile sunt excelente pt drumurile noastre, iar garda la sol este suficient de mare sa nu dai in gropi(am circulat pe drum de sat cu gropi imense si nu am atins)

La computerul de bord nu prea umblu(l-am fixat pe numarul de kilometrii ramas). Se poate seta atat in mile cat si in km, initial era setat in mile iar in cartea tehnica a masinii nu scrie nimic despre setari. Comanda computerului se face de pe maneta de semnalizare.

Cotiera este cam mica, desi gliseaza. Deasemenea ii suparator lipsa unui port USB, exista doar line in.

Share this post


Link to post

sooper maşina

sa o stapanesti sanatos

Share this post


Link to post
O curiozitate am si eu: vad ca masina are 1285 kg (fara incarcatura) si un motor de 1.6 de 113 HP. Nu e cam submotorizata? Cum se simte la condus?

 

 

11.8 sec pt 100km/h este un timp decent pentru .ro, avand in vedere ca multi soferi nu stiu sa tureze motoarele corespunzator...

Masinuta e draguta, in special interiorul dar... Nu inteleg unde sunt cei 10cp in plus fata de nubira daca face cu jumatete de secunda in plus pana la suta... Are cuplu mai mare, chiar daca mai sus, are putere mai mare, are greutate similara si viteza maxima similara deci teoretic ar trebui sa fie mai rapida...

Share this post


Link to post

Or fi intr-o eventuala cutie de viteze "eco". Cum e etajata cutia fata de Nubira? La Nubira mea era destul de scurta, ajungea f repede la turatia de putere maxima.

Share this post


Link to post

sa o stapanesti sanatos , sa ai grija de ea :D

Share this post


Link to post

Ca tot va certati pe 0-100km/h pentru 1.6 16v de pe Cruze ....: am avut "placerea" sa fac un Cruze 1.6 16v cu al meu Aveo 1.4 16v ( de la 10km/h - 140-150km/h ). Deci se pare ca acea valoare de 11.8 e cea reala ( aveo avand 11.1 ).

Share this post


Link to post

De unde stii ca cel din cruze schimba treptele la aceeasi turatie ca si tine?

Share this post


Link to post
Fainuta, sa o porti sanatos. Pretul si el este f ok pt masina si dotarile aferente...

 

Oricum, nu inteleg de ce au pus toate comenzile de pe volan pe o singura parte si mai ales pe dreapta... Pardea aia gri mai deschis a bordului e cu material textil?

 

 

comenzile din drepata sint pt radio . cauti frecventa si volumul + -,. Pe partea stanga se pune pilotul automat, Cruise control, dat varianta asta nu are

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...