Jump to content
Sign in to follow this  
andrew

Importatorii Auto Anulează SIAB 2009

Recommended Posts

Ernest Popovici, presedintele Asociatiei Producatorilor si Importatorilor de Automobile (APIA), spune ca din cauza crizei financiare, care a afectat si piata auto din Romania, editia de anul viitor a Salonului International Auto de la Bucuresti va fi amanata pentru 2011.[...]

 

http://www.zf.ro/eveniment/importatorii-au...omotii-3660061/

Share this post


Link to post

Nici pe la Detroit "văd" că nu se înghesuie producătorii :)

Costă ceva participările astea:

Costul mediu de inchiriere a unui stand in cadrul SIAB 2007 a fost cuprins intre 50 si 90 de euro pe metrul patrat, in timp ce costul necesar constructiei standului a urcat pana la 445 de euro pe metru patrat, potrivit organizatorilor.

Potrivit estimarilor ZF, costurile totale ale celor sase standuri ale Porsche Romania, respectiv chiria si costurile de constructie, au fost de aproximativ 1,6 mil. euro.

Share this post


Link to post

Asa le trebuie. Semeni vant culegi furtuna. N-am nimic cu targurile in mod special, am ceva cu cheltuielile enorme pentru publicitate in general, cele pe care le plateste tot clientul.

Share this post


Link to post

Pacat, mie imi placea la SIAB. :X Ce nu imi placea erau masinile, multe dintre "noutati" le vedeam deja pe strazi.

Share this post


Link to post

E pacat ca nu se mai organizeaza. Poate o sa merg la un salon mare la anul (Geneva, Paris, etc.). Era o ideea, dar acum ca nu e SIAB-ul e un motiv în plus.

Share this post


Link to post

Mai nou s-a anulat si salonul auto de la Londra asa ca...

Share this post


Link to post
... Ce nu imi placea erau masinile, multe dintre "noutati" le vedeam deja pe strazi.

Da, bre, dar bunaciunile de acolo nu le vedeai nici la Paris.

Share this post


Link to post

Da,da,.... Eh,l-e vedem la TV.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...