Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Dacia Logan (fosta X90)

Recommended Posts

Data viitoare mergi si tu cu o masina care sa nu mai conteze ca accelereaza loganu' de 1.4 :D

Share this post


Link to post

Cu mare curiozitate astept ziua in care o sa-l pun pe tata, mandru posesor de Logan 1.4 MPi, ca pasager in Lancia de 155 CP. :) Sunt doua posibilitati: fie isi arunca Loganul la gunoi, fie nu mai urca in veci cu mine in masina.

Share this post


Link to post

Cei de la Nissan au ajuns sa copieze loganu'??? :wallbanger:

Share this post


Link to post

Cei de la Nissan sunt cei de la Renault. A ramas in familie.

Share this post


Link to post

Nu, doar il reproduc :) )))

Share this post


Link to post

Vedeti carui target i se adreseaza, nu cumva sunt tarile prin ale caror cartiere sarace marca Dacia a facut furori ? Alaturarea de cultura, coruptie, stabilitate in saracie, telenovelism si manelism viteza ar trebui sa-i puna pe ganduri pe acei "patrioti" care se ploconesc in fata grupului Renault-Nissan...

Share this post


Link to post

Mai oameni buni, ce fel de dolari sunt aia, de jucarie?

post-5484-1184674723_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dolari de Monopoly.

Share this post


Link to post

Dar calitatea fabricatiei, cum o fi?

Share this post


Link to post

Mai cunoastem niste masini care afiseaza cu mandrie sigla Chevrolet ,dar vai nu au nimic in comun cu aceasta marca sau cu automobilele americane !!! =))

Share this post


Link to post

Deşi pe maşina mea scrie Chevrolet Aveo, eu mă mândresc cu un Daewoo Kalos, atunci când sunt întrebat de necunoscători. Şi apoi le explic cum au ajuns Daewoo - GM şi Kalos - Aveo. :prr:

 

Mexicanii ce-ar trebui să facă? Să spună că au "the Arctic thing" botezat byReno ca Logan şi împrumutat de fratele Nissan?

Share this post


Link to post
Deşi pe maşina mea scrie Chevrolet Aveo, eu mă mândresc cu un Daewoo Kalos, atunci când sunt întrebat de necunoscători. Şi apoi le explic cum au ajuns Daewoo - GM şi Kalos - Aveo. :prr:

 

Mexicanii ce-ar trebui să facă? Să spună că au "the Arctic thing" botezat byReno ca Logan şi împrumutat de fratele Nissan?

 

In cazul tau ca sa fi scutit de explicatii ar trebui sa pui pe Kalos (Aveo ,sau cum s-o mai chema ) o sigla cu by DAEWOO !

In cazul Loganului nu nici un bai,cainii latra ursul trece, nu peste putin timp vom vedea ca se vinde si in State sub nasul lui Ford si GM ! :thumbl:

Share this post


Link to post

da...cu vre-un V6 3.8 benzina...la vreo 250 cp =)) marmotaaaa...unde e marmota...

Share this post


Link to post

Ei bine, sa vedem cati dintre posesorii de cazane o sa-si puna logo-ul nissan si sa se laude: "Am masina japoneza domne!" (la fel cum si posesorii de skoda, seat se lauda cu masinile lor germane, tdi) :thumbl:

Share this post


Link to post

Io daca-mi pun sigla dacia ce se intampla? Ca agatatoarea de la torpedou rupta, incercarea de a repara cablul de ambreiaj esuata,scaunul soferului care se lasa la 2-3 zile, troncanitul rulmentului de presiune ma face sa vad ca nu s-au schimbat multe in ultimii 35 de ani.

Share this post


Link to post

Era si de asteptat sa apara,exista Renault Logan,Dacia Logan si acu Nissan Aprio. :rolleyes:

E un cazan luat un pic la pila,nici mai mult,nici ma putin,aceasi marie da cu alta palarie.

Interiorul e un pic mai aratos dar in rest tot cazan e. :mrgreen:

Edited by CARABUSU

Share this post


Link to post

Poate gasiti si alte argumente de natura tehnica si economica de exemplu,in afara de cazan sau frigider ! Dupa ce incepe Ford sa produca la Craiova voi vedea mai putine vagoane de tramvai Kalos - Aveo pe sosea ! :banana:

Share this post


Link to post

Uite-aci argument solid contra:

Vedeti carui target i se adreseaza, nu cumva sunt tarile prin ale caror cartiere sarace marca Dacia a facut furori ? Alaturarea de cultura, coruptie, stabilitate in saracie, telenovelism si manelism viteza ar trebui sa-i puna pe ganduri pe acei "patrioti" care se ploconesc in fata grupului Renault-Nissan...

De parca low-cost inseamna un fel de atestat de mizerie...

Share this post


Link to post

Astea sunt argumente poetice si poetii mor de foame ! :thumbl:

Share this post


Link to post

A inceput sa iti placa bestia, Topser? Te iei de orice masina sau om, aiurea, pentru preamaritul Logan?

 

Linkul pus e de mine are 2 motive:

- i-au schimbat nitel designul. Indeajuns sa o faca (si) mai urata

- se vinde sub Nissan. Nu stiam asta.

 

Multe aberatii si frustrari si de o parte si de cealalta.

Share this post


Link to post

Volan de Clio, cu sigla Nissan. Mama ce corcitura a iesit :D

Asta cat o sa coste? tot "5000 euro" ?

Edited by LYM

Share this post


Link to post
A inceput sa iti placa bestia, Topser? Te iei de orice masina sau om, aiurea, pentru preamaritul Logan?

 

Linkul pus e de mine are 2 motive:

- i-au schimbat nitel designul. Indeajuns sa o faca (si) mai urata

- se vinde sub Nissan. Nu stiam asta.

 

Multe aberatii si frustrari si de o parte si de cealalta.

 

Cataline stii bine ca nu sunt fan Logan si posturile mele anterioare stau dovada pt. asta.Insa unii dintre noi avem ochelari de cal si negam realitatea ! Am cerut argumente adevarate nu poezie ,avem pretentia ca suntem un for " tehnic " , daca vreti sa desfiintati ceva faceti-o cu capul nu cu inima !

Eu nu am nimic cu nimeni ,dar tin sa-ti reamintesc ca posesorii de Logan am fost facuti in toate felurile pe acest forum de catre niste pseudocunoscatri (poate sunt frustrati ?) si as vrea ca situatia asta sa inceteze,chiar au fost posturi foarte acide la adresa noastra sterse in mod misterios inainte de a raspude (probabil ca cineva si-a facut datoria!)

PS In ultima vreme sa stii ca Cielo a luat locul berlinei ca masina de samasari ,vanzatori ambulanti si lautari tuciurii (cel putin pe la noi ) daca vii la plaja mergem la obor sa te convingi ! Poate ca au citit pe forumul Daewooclub posturile unora dintre noi si s-au conformat! :-?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...