Jump to content
Sign in to follow this  
lordcalibras

Celebrul Matiz E-klasse!

Recommended Posts

Ziua buna! Am si eu o intrebare! La mine la Matiz ... scrumiera nu este iluminata si nici nu are spatiu pentru bec ... As vrea sa cumpar o scrumiera de Matiz care sa aiba spatiu pentru bec. Stiti cumva cat costa una de acest fel? :thumbl:

Share this post


Link to post

Nimic nu urasc mai tare decat cand se gaseste cate un destept sa imi zica mie de search! Te rog mult sa citesti topicul meu si topicul pe care mi l`ai dat tu! Eu vreau sa cumpar scrumiera cu spatiu de bec, nu sa dau gauri! Imi arati tu unde gasesc pe topicul pus de matale in postul tau pret la o asemenea scrumiera!?

Share this post


Link to post

Lordcalibras> Scuza si tu daca se mai gaseste cite un destept sa-si permita sa-ti zica TIE sa dai search. Se mai intampla. Majoritatea nu-s perfecti. Sunteti putini in situatia asta.

 

Bun, deci matale vrei o scrumiera cu gaura! In Iasi nu stiu sa-ti spun unde se gaseste, dar in mod sigur e mai ieftina, pt ca are gaura, deci mai putin material. Si vezi ca-s doua modele, unul cu gaura concava si unul cu gaura convexa. Chestie de gust.

Share this post


Link to post

Si cu asta ai zis tot! Mersi de raspuns! ...Stiti mai careva un pret ori nu?

Share this post


Link to post

Vad ca nici de misto-uri nu te prinzi. #-o

 

Fii atent. Scoti scrumiera (te descurci, da?). Bun. Baga mina si pipaie suportul ala de tabla in care se fixeaza. Sau baga un ochi acolo, si-o lanterna daca poti. O sa simti/vezi ca pe partea de sus exista un fel de capacel de plastic. Il scoti si gata, ai facut rost de gaura! Nu mai tre sa dai bani pe ea. =))

 

Daca nu reusesti sa vezi nimic acolo, chestie de inteles, de altfel... iei o surubelnita si desfaci cele 3 suruburi in care se tine suportul ala (doua sunt sub marginea din fata (parca), iar unul e in fundul casetei de sub casetofon. Dupa ce ramai cu suportul in mina, te prinzi ce-i cu capacelul ala si unde trebuie sa montezi becul, ca sa "bata" fix prin gaura aia.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...