Jump to content
Sign in to follow this  
laurentziu83

Raliuri La Braila

Recommended Posts

Iata programul raliurilor pe anul 2006 organizate de ACR Braila:

1. Raliul Martisorului - 3.03.2006

2. Cupa Cedarom - 25.03.2006

3. Cupa George Dunareanu - 15.04.2006;

4. Cupa Nicolae Constantin - 20.05.2006;

5. Cupa Brailei - liniuta - 27.05.2006;

6. Cupa Avia Travel - 17.06.2006;

7. Cupa Pescarilor - iulie 2006;

8. Cupa Brailei - liniuta - 02.09.2006;

9. Cupa Dunarii de jos 09.09.2006;

10. Cupa Prieteniei 06-08.10.2006 (international) ;

11. Cupa Mos Nicolae 01.12.2006;

Lista raliurilor am luat-o de la ACR Braila (este afisata la loc vizibil), si voi incerca sa fiu prezent ori ca participant ori in calitate de spectator.

Probele de concurs sunt probe de indemanare, de jaloane, orientare prin oras, start lansat in poligon, probe ce necesita atentie maxima atat din partea pilotului cat si a copilotului. Eu personal am participat in calitate de copilot alaturi de Gigikent la 2 raliuri si intentionam sa mai participam si la urmatoarele. Sper ca in timp util sa-mi rezolv situatia cu Lada, pe care intentionez sa o introduc la concurs. Clio-ul n-am voie sa-l introduc la asa ceva, intrucat este pe leasing si nu vreau sa am probleme.

Ceva poze de la competitii se gasesc pe site-ul www.flex.ro/raliu , site ce din pacate n-a mai fost actualizat de ceva vreme.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Maine dimineata la ora 9 se va organiza Cupa Cedarom la Braila. Voi participa in calitate de copilot alaturi de gigikent.

 

 

Pun ceva poze cu schemele probelor speciale ale Raliului George Dunareanu din 2005 si un centralizator de penalizari. Desi sunt de la un alt raliu, probele sunt in general asemanatoare.

post-79-1143202593_thumb.jpg

post-79-1143202626_thumb.jpg

post-79-1143202642_thumb.jpg

post-79-1143202715_thumb.jpg

post-79-1143202734_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Multa bafta !! :thumbl: :lavolan:

 

Sper ca ... printre treburile pe care le am ... sa pot ajunge si eu sa va vad!!!

Share this post


Link to post

Ei cum a fost la raliu? Si mai ales in ce zona a Brailei a avut loc raliul?

Share this post


Link to post

Raliul s-a tinut in port, 4 etape de orientare prin oras si 7 probe speciale de indemanare pe jaloane. Astept acum sa vad rezultatele de la raliu, maine o sa le aflu.

Am sa pun si poze, dar as vrea sa stiu cam cum as putea sa fac un album pe undeva pe net, pentru ca am vreo 250 de poze de la raliu. Momentan va arat o parte din poze asa http://pg.photos.yahoo.com/ph/laurentiu_ci...anu83/my_photos

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Dupa vreo 7 telefoane si un drum pana la Braila, am aflat si rezultatele.

Au participat 18 echipaje.

La clasamentul pilotilor adica la probele speciale ne-am clasat pe locul 8, iar la clasamentul general adica etapele de orientare plus probele speciale ne-am clasat pe locul 14.

Oricum ce m-a interesat pe mine au fost probele speciale pt ca acolo e spectacolul si competitia si mai putin orientarea prin oras.

Sa speram ca la urmatoarele competitii ne vom clasa mai sus.

Share this post


Link to post

Oricum felicitari pentru locul obtinut si pentru participare!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...