Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Furaciuni si contra-furaciuni

Recommended Posts

- se fura extrem de usor (se ia tableta cu totul)

Sorin la tico si-a tras un antifurt.

Share this post


Link to post
- se fura extrem de usor (se ia tableta cu totul)

Dar daca in loc sa montezi boxele cu tot cu capacul lor pe care scrie Pioneer, JBL etc ai lipi mai bine o panza pe toata suprafata placii (material cu care e capitonat placa), facand un sistem de rigidizare in dreptul difuzoarelor (ca atunci cand pui ceva greu pe placa sa nu strici boxa)? Efectul ar fi ca in loc de boxe s-ar vedea eventual doua umflaturi sau chiar nu s-ar vedea nik daca faci rigidizarea plana si nu ar mai fi tentant pentru nimeni sa-ti fure boxele pentru ca ar deveni invizibile. Eventual in dreptul boxelor s-ar subtia panza ca sa nu se piarda din efect. Ar fi ceva ca la difuzoarele de la radiourile rusesti :satraiti: dar adaptat la timpurile noastre si care nu ar iesi deloc rau.

Share this post


Link to post
Sorin la tico si-a tras un antifurt.

Adica? Dezvolta nitel... poate vrea si altii...

Share this post


Link to post

Parerea mea e ca orice antifurt deconspirat nu mai e antifurt, e altceva ... :lol: ... asa ca orice detaliu privind aceste chestiuni ar fi bine sa nu fie facute publice ... exista MP si Intilniri pentru impartasirea experientei in domeniu 8) ...

Share this post


Link to post

Daca hotu' vrea sa fure nu-l opreshte nimic, nici macar alarma. Cel mai bine ar fi daca pui pe mashina etichete gen 'nimic de furat', 'boxe sparte', 'mashina are pager', etc :wink:

Share this post


Link to post
Daca hotu' vrea sa fure nu-l opreshte nimic, nici macar alarma. Cel mai bine ar fi daca pui pe mashina etichete gen 'nimic de furat', 'boxe sparte', 'mashina are pager', etc :wink:

...si hotul fura masina cu totul si lasa scris pe asfalt: "nu-i nimic, ii punem, noi :) " stiu, e fumata faza.

Share this post


Link to post

1.De aia ieczista Casco!

2. Cite Matizuri s-au furat pina acum? :afro:

Share this post


Link to post

Pt.LAURENTIU83: faptul ca Maty seamana cu un mic Porsche cred ca îi inhiba pe hoti! Nici eu nu am auzit de vreun Matiz furat. Au fost încercari de spargere, dar nu mai mult (din ceea ce stiu) aici în Târgoviste. Sa ai o zi buna!

Share this post


Link to post

cred ca una dintre cele mai dificile intrebari ar fi "de ce nu auzim de Matizuri furate?" sau "de ce nu se fura Matizurile?"

un raspuns as putea da eu: aceste masini nu se strica asa de usor, iar majoritatea celor care le au poseda vreo asigurare, sau mai "rau", sunt in peroada de garantie (deci masinile nu prea au nevoie de piese "smenuite"). parerea mea e ca Matiz este un automobil fiabil, care nu te lasa la greu => nu ai nevoie de piese asa cum ai avea nevoie pt o dacie (arz-o focu'). voi ce spuneti? se poate face un topic? sau mutam raspunsul meu la un topic nou? nu de alta, da sa mai stim si noi de ce hotii nu se iau de Matiz, poate s-au obisnuit cu dashia?

Share this post


Link to post
Pt.LAURENTIU83: faptul ca Maty seamana cu un mic Porsche cred ca îi inhiba pe hoti! Nici eu nu am auzit de vreun Matiz furat. Au fost încercari de spargere, dar nu mai mult (din ceea ce stiu) aici în Târgoviste. Sa ai o zi buna!

:lol: :lol:

 

Mesajul ala era ca un fel de raspuns pentru Lucman, sper sa nu se supere el pe mine (si pana acum nu s-a suparat 8) ). Cauta un post oarecare de-al lui si ai sa vezi.

cred ca una dintre cele mai dificile intrebari ar fi "de ce nu auzim de Matizuri furate?" sau "de ce nu se fura Matizurile?"

Pentru ca nimeni nu cumpara o masina de pe piata neagra (sau sunt prea putini) pe care o au toti taximetristii. Cine cumpara astfel de masini le cumpara pe cele mai bune ca sa poata sa se laude ca au masina tzapana cu bani putini. Ori Maty nu prea intra la categoria asta.

Sper sa nu fie intr-un ceas rau ce-am zis, bat in lemn.

Share this post


Link to post
cred ca una dintre cele mai dificile intrebari ar fi "de ce nu auzim de Matizuri furate?" sau "de ce nu se fura Matizurile?"...

Sa faca ce cu ele? :shock: De obicei fura BMWuri (sau alte masini mai tari) ca sa le foloseasca la alte spargeri, avind in vedere ca au demaraj rapid si cu ele pot sa "faca" chiar si politia la o adika.

Fura Opeluri sau alte alea pt ca merita sa riste (cel putin in viziunea lor), pot lua bani frumosi daca o vind.

Pe Matiz ce sa ia?!?!? Nu merita sa se bage! Pt acelasi risc, se "baga" la una mai buna!

 

Exact asta mi-a zis un mecanic (la revizia de 1000) care a vazut ca am (la Matiz) antifurturi la roti, capace... baska pacaleala aia de antifurt la capace!!! A zis "ce ti-ai pus domne toate alea?", "Pai sa nu mi le fure" zic eu, la care el zice... "Fugi domne d-aici, nu-ti fura nimeni rotile de Matiz!".

Poti sa zici ca n-a avut dreptate? :D

Share this post


Link to post
Exact asta mi-a zis un mecanic (la revizia de 1000) care a vazut ca am (la Matiz) antifurturi la roti, capace... baska pacaleala aia de antifurt la capace!!! A zis "ce ti-ai pus domne toate alea?", "Pai sa nu mi le fure" zic eu, la care el zice... "Fugi domne d-aici, nu-ti fura nimeni rotile de Matiz!".

Poti sa zici ca n-a avut dreptate? :D

Daca mai vede ca mai ai si marginile ruginite la jenti (cum le am eu) de la cate gropi a incaltat Melebica si de la cate ciocane a primit in jenti pentru ca nu a fost TARE la gropi, mai vede si anvelopele Montana (si asta e cel mai bun antifurt) care eventual mai au si vreo galma numai nu-ti lasa hotul niste bani si un bilet: "ia-ti nenica "pantofi" de calitate la masina, nu-ti bate joc de ea ca nici eu n-am ce fura de la ea!". Daca e sa-ti fure rotile cred le fura pe alea cu anvelope mai de soi, nu Montana (nu doresc la nimeni asta, oricum). Macar sa riste hotul pentru ceva mai mult.

Capace la rotile mele n-o sa vada nimeni la mine, niciodata (poate doar sa le primesc cadou si sa-mi fie rusine sa le revand). Numai cand vad cum se fac jantele la gropile Iesene (unde stau 9 luni pe an) ma gandesc cum s-ar face capacele. Deja ma stiu baietii de la vulcanizare cum vin cu "productia de primavara" la ciocaneala. Decat capac spart mai bine fara. Oricum sunt offtopic asa ca ma opresc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...