Jump to content
Sign in to follow this  
sinesys

Se poate schimba motorul de Matiz la Craiova?

Recommended Posts

Ati auzi, se poate schimba motorul la fabrica din Craiova.

La ce pret :twisted:

Share this post


Link to post

Poate n-ar fi rau sa fi mai explicit, ca nu se intelege ce vrei sa spui ...

 

Daca:

1. ti s-a bulit motorul si esti in garantie, raspunsul este da, se poate schimba chiar si motorul, daca prezinta vicii de fabricatie, adica nu s-a defectat din cauza ta ...

2. vrei un motor mai puternic, eventual cel de 1.0l, 4L, 64 CP, eu n-am auzit inca de asa ceva in RO.

 

Ce te intereseaza de fapt?

Share this post


Link to post

Pe mine m-ar interesa cat costa un motor nou, eventual cel mai puternic, nu am garantie la motor are deja 110k si daca ar costa jumatate din segmentare mai bine as vrea unul nou?

Deci cat costa un motor nou?

Share this post


Link to post

Daca segmentii costa cat un cartus de tigari un motor ar trebui sa coste cat o bricheta :) )

Share this post


Link to post

Prea tare ideea Ovi jer.Acum cred ca omul a vrut sa zica ca segmentarea ar costa jumate din motor si nu motorul jumate din segmentare.Altfel spus decat sa l segmenteze prefera sa-l cumpere cu totul asta la nivelul ideei dansului.Acum sa imi expun parerea cu privire la intrebarea sa,consider ca suma destinata unei segmentari constituie o suma infima in raport cu pretul motorului complet.

Share this post


Link to post

Motor complet - 9951RON.

Motor complet + A/C + Servo - 18355RON.

Io zic s-o segmentezi ...

Share this post


Link to post

Scump domnule scump! Da Matizu cat e Matizu cat e domle Matizul intreg. :) ) Acuma serios mai pui un ban si iti iei matiz cu totul, nou

Share this post


Link to post

geti eu am explicat acolo cat costa un set de segmenti.

Share this post


Link to post
Scump domnule scump! Da Matizu cat e Matizu cat e domle Matizul intreg. :) ) Acuma serios mai pui un ban si iti iei matiz cu totul, nou

Motoru ca motoru, dar pe mine m-a uimit cat e diferenta daca vrei A/C si servo (nu stiu daca se refera la sistemul complet de A/C sau servo).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...