Jump to content
Sign in to follow this  
Florinut

Gunoaiele De Prin Parcari

Recommended Posts

La dacia aceea liberta sunt stopurile intregi? :D

Daca da, vb cu propietaru ca poate il ajut sa scape de ele, dar numai sa fie in stare ok! neciobite sau decolorate!!!

 

Un fiat din acela stiu si prin CT, intr-o stare ceva mai buna insa!

Share this post


Link to post

Stie cineva a cui este gunoiul asta B-16-VBD de langa Orange Shop din Galati?

post-1577-1141630509_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sa nu fie chiar furat... La politie ai incercat?

Share this post


Link to post

Zmeule, sa ma duc la politie si sa reclam ca ce? Si apoi sta acolo de mai bine de un an si jumatate.

Share this post


Link to post

Masina suspecta pe care nu o revendica nimeni. Asa a fost si la noi si s-a dovedit a fi furata.

Share this post


Link to post

Mie imi fac cu ochiul unele piese... iar cielo-ul ala e koreean.

P.S: a disparut VJZ-ul, cred ca cineva citeste forumul.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

In afara de noi? Oare cine, ma tot intreb. ;)

 

O alta bijuterie de familie in spatele complexului Potcoava de Aur!

post-1577-1141902438_thumb.jpg

Edited by Florinut

Share this post


Link to post

Am o intrebare.

Sa zicem ca sesizez autoritatile in legatura cu vreun harb. Autoritatile vin, fac somatii, etc, apoi, daca nu-l revendica nimeni, il ridica si il duc undeva. am vreo sansa ca sa pot sa cumpar respectivul harb? Cu vreo 3 milioane as iesi foarte bine, eventual iau tot ce-mi trebuie de pe ea, restul la REMAT.

Intreb deoarece aseara am pus ochii pe o lada ca a mea abandonata (tot pe o straduta langa Regiment 11 Siret, a ajuns scrapyard strada asta) si putin mai lipsea sa ma duc pana sus sa-mi iau cheile de 10 ca sa-mi iau cilindrul ce-mi trebuie. Dar nici sa ma trezesc cu vreo lanterna a politiei pe mine nu vreau.

De asta intreb, ca m-ar durea sufletul sa intre pe gura topitoriei piese ce se pot reconditiona si apoi sa valoreze o groaza de bani (pompa ambreiaj, frana, etrieri, jante, componente motor, geamuri, elemente de interior in stare buna etc, etc), si pe care eu ar trebui sa le cumpar de noi cu pretul aferent.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

@laurentziu83. mai bine cauta proprietarul. poate te intelegi cu el.

Share this post


Link to post

Daca masina are numere inseamna ca nu e radiata deci proprietarul plateste impozit pentru ea si din punctul asta de vedere nu prea are nimeni cum sa o salte pt ca n-ar fi legal.Si din punctul asta de vedere daca omul plateste impozit poate sa dea primaria sau adp-ul in judecata pt ca i-a ridicat relicva.

@Laurentiu.Mai este cielo-ul hatchback negru cu numar de leasing expirat in colt la Thundernet? Daca mai este fa-i o poza ca ala s-ar putea sa fie furat.

Share this post


Link to post

Cielo cu numar de leasing? E sigur ceva dubios la mijloc. Pentru Cielo parca nu s-au platit niciodata taxe vamale. :-?

Share this post


Link to post

Da, e un Cielo negru koreea cred (semnalizari rotunde) cu numar de leasing ce n-a mai fost miscat de multa vreme.

Cielo-ul ala cred ca a fost adus din afara, inmatriculat in Ro cu astfel de numere (nu se putea permanente cred) si, apoi cand au expirat numerele nu s-a mai putut circula cu ea. Totusi a fost inmatriculata legal, numere nu se dau pe ochi frumosi.

Alex: da, dar la mazepa 2 unde o sa stau colcaie de harburi, ai vazut si din poze, si pot sa-ti zic ca mai aveam 2 de pozat pe zona aia, din care o dacie din 1900 toamna abandonata frumos pe spatiul verde de la intrarea din bloc, la 10 metri de orice drum. :mda:

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Uite si masina. Numarul se pare ca a expirat in aprilie 2004.

Ciudat e ca masina nu pare sa se fi murdarit, sau o fi de la zona in care sta? Arata foarte bine, doar ca e abandonata.

post-79-1142521789_thumb.jpg

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

esti sigar ca e abandonata??? e mai curat decat a fost vreodata matizul meu :redface: . cred ca ar trebui sa-l mai spal si eu pana nu apar aici poze cu el.

Share this post


Link to post

Vezi presiunea si stratul de praf de pe cauciucuri :)

Am mai vazut din astea, cu numere de leasing si abandonate. Daca nu ma insel era o perioada cand iti dadea nr din asta ca sa platesti taxele masinii(de la intrarea/inscrierea in tara) ;)

Share this post


Link to post

@laurentziu83. am vazut acum 2 sapt. daca nu ma insel, o persoana care o curata de zapada.

Share this post


Link to post

Intr-adevar am vazut ca e ingrijita dar totusi nemiscata.Ciudat.

Am avut impresia ca e hatchback da e normala

Share this post


Link to post

Chiar ca "cineva" citeste forumul. A disparut si VIV-ul rosu din postul #32, fiind acum al doilea caz de disparitie, primul fiind VJZ-ul din postul #16. :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...