Jump to content
Sign in to follow this  
Claudius

Nu troncane de la amortizoare...

Recommended Posts

Mdaa

 

in seara asta am pus pe cineva cu vreo 90 kg in spate si surpriza nimic.Dupa ce a coborat iarasi tronc tronc.

Cred ca va trebui sa cumpar noi noi,numai ca e criza asta :) )

Share this post


Link to post

Da titlul acestui grup este adevarat :)

Nu torncaie de la amortizor.

Am fost la mecanic si s-au uitat baetii,au schimbat amortizoarele,dar tot facea smecheria.Surpriza arcurile erau,au fiecare la capat tras peste ele ceva cauciuc,cred nu stiu daca asa ies de la fabrica dar io chiar aveam,alea s-au consumat au cazut jos si de la denivelari acul se atingea,astfel scotand sunetul acela meserias.Au pus o bucata de furtun pe ea si minune nu se mai aude :) )

Share this post


Link to post

Am citit cu mare interes tot ce ati scris si am fost surprins sa vad ca mai toata lumea are probleme cu amortizoarele din spate. Eu am un matiz SH din 99 si partea sin spate zici ca e pe perne de aer :) ) nu se aude absolut nimic dar fata zdrangane atat de tare ca uneori am impresia ca se rupe masina in doua.

Nu mai zis ca mor de rusine cand iau pe cineva in masina si incepe si face ca toti draci de zici ca ii duc cu caruta.

Acum vreau sa schimb amortizoarele pe fata si flansile amortizor (cineva mi-a zis ca de obicei astea sunt problema zgomotului).

Insa nu stiu ce tip de amortizor sa iau, pe gaz, pe ulei si ce tip...va rog mult sa am ajutati ca nu as vrea sa dau bani pe ele si dupa 2-3000 de Km sa le aud cum urla iar. Chiar daca dau un ban in plus vreau sa iau ceva de calitate.

De acestea Monroe ce parere aveti? Amortizoare Monroe

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...