Jump to content
Sign in to follow this  
Newone

Pretul Masinilor Sh

Recommended Posts

Aveai vreun dubiu cu privire la diferenta enorma de pret la aceeasi masina sh? uite, sa-ti mai zic un pret: Vectra, 1.6 benzina, 8 valve, 1996: 200 (doua sute) de lire.

Share this post


Link to post

Nu avem dubii in legatura cu asta dar nici nu credeam ca pot exista diferente de genul ... 9000 euro (Peugeot 607)!!!!!

Share this post


Link to post

Este o teapa nesimtita ,nu exista asemenea diferente si nu mai cautati masini care nu eu cel putin EURO 2 .

De exemplu un AUDI TT este mai scump la ei ,la fel si Alfa Romeo dar depind e foarte mult de unde si mai ales de la cine cumperi masina .

Anglia este o tara foarte scumpa ,este stupid exemplul dat de cei de pe stiriauto.ro pentru ca si in Romania se pot gasi masini de la firme sau dealeri la un pret ridicol adica Golf 4 la 5000E si Peugeot 206 HDI la 3500E ...dar aceste masini sunt cumparate de obicei de samsari sau de angajatii firmelor respective .

Share this post


Link to post

Intr-adevar, Anglia e o tara mai scumpa, insa la ei masinile sunt mai ieftine in general decat pe continent, si mult mai ieftine decat in Romania. Preturile noastre sunt foarte umflate, nu neaparat ale lor foarte coborate. Cu banii cu care iei Cielo din '97 in Romania iei Nubira sau Civic din 2000-2001 din Belgia, Germania sau Anglia.

 

Totusi, preturile la englezi sunt chiar mai mici decat in Germania sau Benelux. Chiar si anunturile date de englezi pe mobile.de sau pe autoscout24.be sunt mai ieftine decat cele ale bastinasilor. Probabil se muta inapoi in Anglia si vor sa scape repede de ele...

Share this post


Link to post
...insa la ei masinile sunt mai ieftine in general decat pe continent...

 

 

Masinile mai vechi de 8 ani sunt mai ieftine, alea noi - noute sunt mai scumpe.

Share this post


Link to post

Eu am dat 3800 euroi pe un Espero 1,5DOHC asta-vara.Unic proprietar.Cum vi se pare/

Share this post


Link to post

Acu ramane intrebarea: Cine ar conduce o masina adusa din UK in Ro? Eu NU. > :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...