Jump to content
Sign in to follow this  
liliana

Ski In Austria

Recommended Posts

Vrem sa mergem in Austria la ski in primavara asta, in perioada martie - aprilie. Ce statiuni mi-ati recomanda pt ski avansat si snow-board nivel mediu? Undeva sa fie suficienta zapada si in aprilie, conditii decente de cazare (nu gen hotel 5*, dar cu tot confortul). Pentru transport, ce ar fi de preferat: masina, autocar, tren? Ati fost multumiti in mod special de serviciile vreunei agentii si mi-o puteti recomanda (probabil PM ca sa nu facem reclama)? Multumesc.

Share this post


Link to post

fara agentie, te jecmaneshte...

 

incearca "zell am sie" sau "kaprun" din austria. jos, in statiuni (sunt cam una langa alta) nu o sa fie zapada deloc. sus (urci cu telecabina destul de mult) se schimba situatia radical. adik aia asta fac toata ziua, zapada si partie. in primul rand ca nu se compara cu nimik din ce ai vazut in .ro... te duci cat poti de sus, incepi sa cobori shi abia dupa vreo 20-30 de minute de coborare continua ajungi jos. apoi iei vreo 2 telescaune, 2 teleskiuri si o iei de la capat.

 

ca preturi... cazare mai ieftina ca in .ro shi ski-pass-ul ajunge mai ieftin ca la predeal sau oriunde din .ro unde sunt preturi ridicole

 

dak mai ai intrebari... intreaba... :P

Share this post


Link to post

In concluzie, e bine sa mergi pe cont propriu, cu masina si rezervare prealabila la hotel/pensiune pe net? Imi poti recomanda vreun hotel/ pensiune acceptabil (placut si nu foarte scump)? Daca ajungem abia in aprilie, se mai schiaza?

Share this post


Link to post

Poti Incerca si KoenigsSee, 40 km sud de Salzburg, au si pista de bob. Preturilu nu sunt de speriat dar trebuie sa-ti faci rezervare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...