Jump to content
Sign in to follow this  
basti77

Oglinzi Electrice?

Recommended Posts

Vreau sa imi schimb oglinzile dar nu stiu ce sa montez deoarece as vrea ceva,care sa aiba si reglaj din interior.Va rog daca aveti poze sa le atasati.Va multumesc :)

Share this post


Link to post

Se pot monta in oglinzile originale de Cielo mecanismele de la Espero,sigur pentru ca mi-am montat eu.

M-a costat in jur de 150 lei, cu tot cu chestia aia de incalzire a oglinzii si cu butonul de reglare a oglinzilor

Share this post


Link to post

Mai multe detalii poti sa dai? Eventual poze ceva cum le-ai montat...

 

Cam tarziu ... acum am vazut data :) )

Share this post


Link to post

ma intereseaza si pe mine oglinzile electrice pt cielo...daca se poate... eu am montat sistemul pt incalzire... dar nu stiu cum le pot face electrice si ce componente mi-ar trebui(de unde le-as putea achizitiona)...

Share this post


Link to post

Alte oglinzi.

Share this post


Link to post
ma intereseaza si pe mine oglinzile electrice pt cielo...daca se poate... eu am montat sistemul pt incalzire... dar nu stiu cum le pot face electrice si ce componente mi-ar trebui(de unde le-as putea achizitiona)...

Sorine, mai citeste o data :) Asa o sa afli de ce am recomandat alte oglinzi.

Share this post


Link to post

@Mircea, stii ceva? ai dreptate! :) )

Initial m-am dus cu gandu la oglinzile incalzite electric, ehe ce sa ii fac am citit pe sarite. E drept omu vrea oglinzi actionate electric. Mi-o ramas pe stiva ca o montat el ceva sistem pentru incalzire,oglinzi ...etc, graba asta.

In sfarsit in cazul asta probabil ca e indicat sa caute alte oglinzi, facute din fabrica cu actionare electrica si cu degrivaj ... stiu eu? ...de Opel Astra ma gandesc ca ar merge. Oricum daca isi pune asa ceva trebuie sa faca rost si de controale si pe alea trebuie sa le potriveasca pe undeva in masina, insa asa artizanal imi imaginez ca o sa ii vina ca nuca in perete.

In sfarsit daca il pasioneaza sa aiba functionalitatea asta probabil ca va gasi el o solutie convenabila.

La modul practic numai cand ma gandesc ca e umblatura, e de improvizat la montaj si in final trebuie sa mai si vopsesc noiile achizitii, parca nu prea face confortul pe care il castigi exclusiv din actionarea lor electrica.

Edited by sorin77

Share this post


Link to post

mersi mult pentru link... acele instructiuni le-am urmat si eu pentru realizarea oglinzilor incalzite...si cred ca ai mare dreptate...ar fi o mare tampenie sa incerc sa le fac electrice...numai pentru ideea ca butonul de actionare ar arata ca dracu oriunde as incerca sa-l montez...si pana la urma pentru ce?!?!?!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...