Jump to content
Sign in to follow this  
basti77

Oglinzi Electrice?

Recommended Posts

Ce tipuri de oglinzi electrice se pot pune pe Cielo, fara modificari mari ?

 

Are cineva puse ?

Share this post


Link to post

cred ca merge adaptat un motoras de la o oglinda el de astra sau vectra 1.merita incercat

Share this post


Link to post

Am rasfoit aceasta sectiune e forumului si am vazut ca sunt cativa baieti foarte priceputi in ale elctronicii.De aceea vreau sa-i rog poate au o solutie pt a face niste oglinzi electrice la cielo.Poate a mai fost discutat acest subiect pe forum dar eu nu am gasit.de ce da va rog sa-mi dati link-ul.de ce cineva a reusit sa faca oglinzi elctrice va rog sa ma anuntati.

Share this post


Link to post

Pai nu cred ca solutia tine de baietii cei priceputi.

 

Mai degraba la un magazin, cumperi niste motorase pt oglinzi electrice, probabil ca sunt un fel de kit, cu fire si cu instructiuni si cu tot ce-ti trebuie.

 

Magazin nu stiu, dar hai s-o luam logic. Exista vreun model de Cielo cu oglinzi electrice de la mama lui? Daca nu, sigur exista Opel. Pt Opel s-ar putea sa gasesti, si culmea... sa se si potriveasca. Eu asa as face.

Share this post


Link to post

cele de espero ce au ? nu de alta da am eu impresia ca sunt ceva mai scumpe alea de opel si fac cam acelasi lucru .. pana si butonul de actionare al lor este identic pe ambele masini (espero/opel astra)

Share this post


Link to post

Espero are oglinzi reglabile electric si incalzite? Se potrivesc la cielo fara modificari?

Edited by Mad MAX

Share this post


Link to post

Si Nubira are reglabile si incalzite. Asa ca vezi care s-ar potrivi.

 

PS: Incearca cele de Nubira I, ca cele de pe 2 daca difera de cele de pe N1, mai mult ca sigur sunt diferite.

Share this post


Link to post

si la espero sunt si incalzite sau numai reglabile electric?

Share this post


Link to post

Si incalzite si cu reglaj electric.

Share this post


Link to post

oare intra motorasul si ce mai exista in oglinda de espero in carcasa oginzii de cielo?

daca intra intr-o saptamana ma apuc de modificare

Share this post


Link to post

am inteles ca oglinzile de espero nu se pot monta la cielo . :(

Share this post


Link to post

nu sa lke montez ci sa fac un fel de transplant-respectiv sa scot tot ce e in carcasa oglinzii la espero si s-o pun in carcasa oglinzii de la cielo

Share this post


Link to post

Pai si butoanele de comanda unde le montezi ?

Cel mai simplu este sa intri pe www.autodaewoo.ro si sa vezi preturile .

De montat nu cred ca este foarte greu depinde de ce tip de oglinzi ai tu pe Cielo am vazut unele negre si urite dar si unele in culoarea caroseriei ...care se aseamana cu cele de Espero .

Spor la montaj .

Share this post


Link to post

Eu din câte ştiu intră tot montajul de la Espero în oglinda de Cielo. Am văzut aşa ceva la 2 sau 3 Cielo-uri.

Share this post


Link to post

Lao da si tu mai multe detalii ca si eu sunt interesat de oglinzi electrice la cielo meu.

Share this post


Link to post

butonul vreau sa-l pun pe usa soferului,mai sus de butoanele pentru geamuri.

am oglinzi vopsite in culoarea caroseriei,celelalte negre sunt doar pe cielo standard-iar la alea se pot adapta motorasele de la opel kadett pt ca oglinzile sunt identice

Share this post


Link to post

am vazut si eu oglinzi electrice si incalzite la un cielo la craiova la CVS. Oglinzile erau cele rabatabile vopsite in culoarea caroseriei si aveau comanda electrica mai sus un pic de butoanele geamurilor electrice(pe usa soferului).

Share this post


Link to post

am vazut pe un catalog de accesorii&tuning de la fk kit de conversie pt nexia de la oglinzi manuale la electrice cu tot ce e ncesar inclusiv butoane la 80 si ceva de euro.

 

mai bine incercam noi un transplant

Share this post


Link to post
Lao da si tu mai multe detalii ca si eu sunt interesat de oglinzi electrice la cielo meu.

 

 

Nu am ce detalii să-ţi dau, decât că oglinzile erau cele de Cielo. Mai multe nu ştiu pentru că nu m-a interesat.

Share this post


Link to post

Din cate m-am interesat nu merg montate oglinzi de espero pe carcase de cielo, nici macar numai motorasul cu pastrarea oglinzii de cielo originale, nu se pot prinde de carcasa, ideea este ca trebuiesc adaptate niste motorase pe carcasa de cielo, pastrata oglinda de cielo caruia sa-i fie adaptata ulterior o rezistenta pentru incalzire, mai studiez problema si va tin la curent.

Share this post


Link to post

am abandonat ideea cu transplant motorase espero-cielo din cauza lipsei oglinzii de cielo(tipul de la care vroiam sa le iau nu le mai vinde)

Share this post


Link to post

stie cineva daca se potrivesc motorasele dela oglinzile de astra 1 pe cielo?

Share this post


Link to post

Stii de cate ori am reglat (electric, ca altfel nu pot) oglinzile de cand am cumparat Nubira in 2002? O singura data. Ce zici, merita sa dai atatia bani doar pentru a fi accesorizata masina? Si apoi distanta pana la butonul de reglaj al oglinzii dreapta de la Cielo e asa de mare? Muuuult mai utila este insa incalzirea electrica oglinzilor.

Spor la treaba!

Edited by Florinut

Share this post


Link to post

Nu mai pot edita postul anterior, scuze la domnii admini.

 

Sau poti pati ce am vazut la un vecin dimineata. Masina era ok aseara, dar dimineata...

post-1577-1141888048_thumb.jpg

Share this post


Link to post

costul la motorase nu e prea mare-aprox 50ron(inclusiv butoane)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...