Jump to content
Sign in to follow this  
ZXR

Kim

Recommended Posts

Si inca una, dar aici aparatul e de slaba calitate, iar masina e cam murdara.

Apropos de jante, nici pe spate nu mai intra pe 13 din cauza etrierelor de Vectra, deci cine vrea sa puna discuri+etriere de Vectra sa aiba in vedere ca trebuie sa schimbe si jantele. Azi am fost la RAR sa declar schimbarea de culoare si noile anvelope(185/65/14), iar omul care s-a ocupat a spus ca se face ca nu le vede, deoarece pe Cielo e interzis sa pui jante mai mari de 13. Mi s-a parut cam ciudat, sincer sa fiu. Ma indoiesc sa fie asa.

Edit:

Multumesc pt urari :)

post-348-1138370287_thumb.jpg

Edited by ZXR

Share this post


Link to post

naiba sa-i ia.. eu am pe 14 din fabrica si e singura dimensiune din talon

n-o sa se ia nimeni de tine, stai linistit

e frumoasa 'ardeleanca' :)

sper sa gasesc pe cineva sa-mi faca si mie operatia asta (frana pe disc)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Asta e masinuta mea. Anul nasterii '97, luata de noua de ai mei si tinuta mai mult in garaj, iar de doi ani am cumparat-o eu de la ei. 50.000 km, proaspat vopsita, modificat un pic exteriorul, plus o toba sport si un filtru de aer conic Simoni. Pe la primavara-vara ma apuc si de interior, si vreau sa-i pun si un chip(inca studiez problema).

Scuze pt calitatea pozelor, e vina aparatului, si din pacate nu se vede cum trebuie culoarea, care mie imi place foarte mult, e un verde aprins (Kawasaki Lime Green).

 

 

:)

 

=>

 

=>

 

=>

 

 

Ar mai fi de facut citeva mici retusuri, care sper sa se rezolve cum se incalzeste putin vremea.

post-348-1138371043_thumb.jpg

post-348-1138371118_thumb.jpg

post-348-1138371196_thumb.jpg

post-348-1138371292_thumb.jpg

post-348-1138371353_thumb.jpg

Edited by ZXR

Share this post


Link to post

imi place ca nu i-ai pus nici o zorzoana, culoare e intr-adevar faina

pretentiosii ar spune sa aiba cate o linie neagra etc, dar nu te lua dupa mine ca nu ma pricep, vezi ce mai zic si altii

sunt cativa asi pe-aici, cu ochi grozavi :)

ah, si mi-am adus aminte .. daca-i pui discuri de espero/lanos pe fata, cred ca e bine si pompa de frana tot de acelasi model sa fie

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Pe unde te plimbi cu ea? .. ca n-am prea vazut-o prin oras. Poate te pricopsesc cu un autocolant, sa stie lumea pe unde te plimbi pe net, daca prin oras nu te vede :P

Share this post


Link to post

mooooaaaaa ce... verde e...

Share this post


Link to post

- prostiile alea albe de la stergatoare - jos cu ele!

- si parca arăta mai bine fara eleron!

Share this post


Link to post

Da, arata mai bine fara eleron.

Si niste faruri cu lupa si stopuri potrivite.. Bravo, dom'le!

Share this post


Link to post

frumos dom`le..

=D>

 

eleronul nu-l vopsesti in culoarea caroseriei ??

post-285-1138376545_thumb.jpg - asta mi se pare mai potrivit .. :D

Share this post


Link to post

Frumoasa masina. Si sunt de acord cu Satori. Eleronul ala nu merge! Daca ai si numar de inmatriculare care sa se termine in OAC esti tare.

Share this post


Link to post

cred ca i-ar sta bine cu niste pleoape finute pe faruri si...fara eleron...parerea mea. foarte multi au fost de acord ca eleronul la o masina de genul asta nu-si are sensul in afara de design...deci daca te-ai gandit ca o sa stea mai bine pe sosea la viteza...nu stiu ce sa zic. parerea mea personala e ca mai mult strica linia masinii, fara arata exceptional. keep up the good work !!! :) felicitari

Share this post


Link to post

moaaaa, ce verde e, ai grija sa nu te manance vaca =)) . E beton masina, si culoare, am glumit cu vaca. Fa si tu o poza mai de aproape la o roata din spate, sa vedem discul. ca asa am inteles ca are. Beton masina, sa o stapanesti sanatos si cu placere, si imi place si mie ca nu are zorzoane, si eleronul si stergatoarele alea albe sunt cam zorzoane, jos cu ele, si ai cel mai sexy Cielo.

 

Bravo!!

Share this post


Link to post

foarte draguta jucaria... si verde. scapa totusi de eleron si prostiile de la stergatoare.

 

un alt eleron micut sus ca in poza lui topser ar merge de minune.

Share this post


Link to post

chiar e reusita, felicitari dom'le. Si eu sunt de acord cu ceilalti colegi...eleronul (vopsit o sa arate mai bine, de scos nu prea are rost ca ai dat gauri cred), stergatoarele

Edited by EXE

Share this post


Link to post

iifaina culoare si arata bine, dar imi place si mai mult ca ai facut sa dispara snaturile si ornamentele de pe portiere si aripi!

am mai vazut asaceva la un opel kadett galben

super!!!!!!!!

Share this post


Link to post

Faina foc! Se poate te rog o poza mai de aproape cu franele pe spate?

Share this post


Link to post

Daca ii pui si o suspensie sport, macar 3 cm ar fi foarte bine. Bravo.

Share this post


Link to post

Gata ..azi te-am vazut si eu :P ... pe la 10.30 trecei pe linga muzeu spre mag. Crisul .. sare-n ochi culoarea :)

Share this post


Link to post

Multumesc pt pareri si sfaturi :) . Cu eleronul, ce sa zic, acum nu cred ca mai renunt la el, ca am dat gauri deja in portbagaj. Intentia era sa alungeasca un pic linia masinii. O sa caut totusi alt model, pina atunci va ramine cu asta. Cum e mai bine sa-l vopsesc, culoarea masinii sau negru lucios? Zorzoanele de la stergatoare sint de fapt lame complete(Lampa Italia), de aluminiu, dar din pacate n-am gasit si brat de stergator de aluminiu, sa se potriveasca. Daca nu gasesc, probabil voi renunta la ele. Cu eleronul mai am o problema. Desi nu e greu, maxim un kil jumate, telescoapele portbagajului nu-l mai tin sus cind e deschis. As incerca sa le schimb, dar nu stiu daca rezolv ceva.

 

Daca ii pui si o suspensie sport, macar 3 cm ar fi foarte bine.

Unde as putea gasi? Exista vreo firma care aduce?

 

Gata ..azi te-am vazut si eu ... pe la 10.30 trecei pe linga muzeu spre mag. Crisul .. sare-n ochi culoarea

Eh, mi-ar fi placut sa o vezi nefiind asa murdara cum e acum :>

 

Mai pun o poza cu un disc spate si cu lama aia de stergator

post-348-1138442651_thumb.jpg

post-348-1138442747_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pacat ca n-ai focusat bine poza. Ce scrie pe lama de stergator?

Felicitari inca odata.

Share this post


Link to post

spune-mi te rog, puntea e acelasi model ca pe cielo?

e tot punte trasa?

Share this post


Link to post

cred ca eleronul ar da mai bine vopsit in culoarea masinii decat negru. cat despre stergatoare, cred ca merita sa le pastrezi doar daca lamele alea chiar te ajuta cu ceva la mentinerea stergatorului apasat pe geam...daca le-ai pus doar de design, nu dau foarte bine cu restul masinii. buna treaba cu discurile alea pe spate ;)

Share this post


Link to post

Pe la firmele de tuning gasesti sau de la cineva care aduce produse din cataloage de tuning

Share this post


Link to post

RaduERD a instalat o suspensie sport pe masina lui. Ia legătura cu el, sau caută pe la Augsburg.

Baftă în continuare.

Maşina am vazut-o şi pe situl Nexia.com

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...