Jump to content
Sign in to follow this  
Adrianul

Capac Casetofon

Recommended Posts

Salutare, sunt nou la voi pe forum si am o mica intrebare...

 

Tocmai mi-am montat un casetofon cu fata detasabila pe matizuc :lavolan: dar pentru un adaos de securitate as vrea sa acopar casetofonul dupa ce ii dau jos fata, pentru a nu face cu ochiul la trecatori :spumelagura: (chiar si fara fata fiind)

 

Care este parerea voastra? Se fura casetofoane fara fata? Exista capace speciale ce se pun pe locul acela? :shock:

 

Multumesc anticipat pentru lamuriri si sugestii !

Edited by VAXXi

Share this post


Link to post

Daca e scula ti-l ia si fara fata...daca pui un capac si nu e ce trebuie adica da de inteles ca ascunzi ceva creste interesul ;) Ceva special in sensul asta nu exista, insa iti poti confectiona tu!

Edited by SORAN

Share this post


Link to post

hai ca am eu o idee :)

Faci o poza la vechiul radio de tico. o scoti la foto ca sa arate super :) apoi atasezi poza in locul fetei de la cass cel nou si frumos. simplu. nu?

Share this post


Link to post

Mai tare ar fi sa faca o poza dupa ce a scos vechiul radio, cu locul gol.

 

Iti treci si noul casetofon pe asigurarea Casco si...Doamne ajuta.

Edited by tribunul

Share this post


Link to post
Mai tare ar fi sa faca o poza dupa ce a scos vechiul radio, cu locul gol.

 

Iti treci si noul casetofon pe asigurarea Casco si...Doamne ajuta.

 

 

Ai perfecta dreptate :thumbl:

Share this post


Link to post

Te duci la un atelier unde monteaza casetofoane si vezi ca au tone de capace din alea originale cu care vine matizul E din fabrica. Ii tai urechile de prindere si-l infigi acolo dupa ce iei fata. Mai prost e ca va trebui sa renunti la marginea aia de plastic care vine in jurul fetei.

 

Asta e asa, ca sa nu atraga privirile... ca daca se uita mai atent si vede ca ai boxe pe portiere deja incepe sa-si puna intrebari. :)

Share this post


Link to post

Boxe am doar pe spate si nici nu prea as vrea sa-mi mai pun altele...stiu ca e cam pacat de scula dar...prefer sa nu raman fara ea, si apoi ma gandesc ca nici nu se vor mai fixa fetele de usa la fel de bine odata ce au fost scoase...

 

Ideea ta NFS e ceea ce-mi trebuia :) >- , chiar am vazut un atelier de genul asta pe langa politehnica--treceam pe langa el tot timpul cand ma duceam la facultate FARA MASINA, acum ca am masina o sa ajung la facultate mai repede cu conditia sa am bani de benzina :rolleyes: . O sa oresc pe la ei sa vad daca reusesc ceva.

 

Offtopic: cred ca o sa vin si eu la intalnirea de joi; spre ca inca se mai organizeaza :shock: ?

Share this post


Link to post

Eu am dat fetele de usi jos de vreo 7 ori pe fiecare in parte ...crezi ca au vreo problema? Nu sunt de unica folosinta ;) De ce ti-ai mai luat o "scula" daca o tii doar pe doua difuzoare in spate? Pune-l pe sina sa il scoti cu totul si cand ajungi intr-o zona in care exista posibilitatea sa fie hoti ia-l cu totul sau ascunde-l in portbagaj. O sa pierzi insa memoriile si diverse setari cand il scoti cu totul!

Edited by SORAN

Share this post


Link to post

Acum eu nici nu prea stiu cat de scula este...l-am luat pt ca stie sa citeasca .mp3 si sa am un zgomot in masina, nu stiu daca o sa-mi pun si in fata boxe...oricum e bine de stiut ca fetele de usi nu vor avea de suferit.

Share this post


Link to post
Ideea ta NFS e ceea ce-mi trebuia :) >- , chiar am vazut un atelier de genul asta pe langa politehnica--treceam pe langa el tot timpul cand ma duceam la facultate FARA MASINA, acum ca am masina o sa ajung la facultate mai repede cu conditia sa am bani de benzina :rolleyes: . O sa oresc pe la ei sa vad daca reusesc ceva.

Eu am luat un capac de radio... de Matiz de la magazinul Radacini de la Gara de Nord!Vezi ca au o gramada ramase de la masinile care le vand si vin sa la monteze casetofoane!

p.s. :poti sa-ntrebi pe baietii de acolo si pt. o bere te rezolva!

Share this post


Link to post

Am inteles ideea...asta e cam tot...La Multi Ani la toata lumea !! :)

Edited by Adrianul

Share this post


Link to post

nu mai fi atat de panicat ca nu e atat de negru dracu.

 

eu nu l-am acoperit niciodata si nu s-a intamplat nimica. nu fura nici ei orice. pune-ti boxe pe fata ca fata de usa nu o sa aiba nici pe dracu.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...