Jump to content
Sign in to follow this  
SpyDer_ThE

Galeria De Admisie ...

Recommended Posts

Se merita o polishare a galeriei de admisie la cielo si ce garnituri trebuiesc inlocuite dupa ce o demontez , am inteles ca cele de la injectore trebuiesc schimbate fiindca nu mai poot fi folosite ..

Share this post


Link to post

S-a tot discutat pe aici...poate doar daca o polishezi pe exterior ca sa arate bine iti foloseste ;)

Share this post


Link to post

Chiar nu ajuta la nimic ? Ca mie mi-au zis mai multi ca ar ajuta si am si vazut la niste prieteni operatia aceasta facuta pe 2 masini diferite si a dat rezultate , oricum nu ma apucam eu sa o polishez exista service-uri care se ocupa de asa ceva si iese sticla galeria pe interior ..

Share this post


Link to post

cred ca acolo s-a discutat mai mult despre sablarea galeriei de evacuare ...

Cred ca o lustruire a galeriei de admisie combinata cu un filtru se aer sport si tub de inox de legatura intre filtru si galerie ar imbunatati performantele.

Share this post


Link to post

La masini fara EGR e posibil sa aiba rezultate dar la cele cu nu faci nimic ca se afuma la loc f repede.

 

PS: Oricum de la PCV se va umple de vapori condensati de ulei, deci efectul cred ca e pe termen scurt.

Share this post


Link to post

Oricum daca te apuci de astfel de modificari si de filtru sport nu mai lasi gazele alea sa intre in admisie ;)

Share this post


Link to post

Turbo sau mi se pare mie ;) , Oricum stiti careva unde pot duce galeria de admisie la polishat si inca nu am aflat ce garnituri trebuiesc inlocuite daca o dau jos ...

Share this post


Link to post

dap ala-i un turbo..de BLITZ..m-ar interesa si p mine cum pun p 8v al meu un turbo, si d unde

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...