Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Din Ciclul 'sintem Gentlămeni...'

Recommended Posts

@tribunul, Eu nu sustin furtul celor de la putere, Dar este o chestie inevitabila, mai ales cand au salariile care le au. Si eu sunt de acord ca toti cei din parlament care fac politica sa faca intai o mica avere pt. ei. Dar totusi acum cine face o mica avere pt el, o face prin afaceri, iar in clipa in care intra in politica trebuie sa se lase de afaceri, si deci tot are nevoie de un salariu mare, deoarece el asa a fost obisnuit. La noi se Exagereaza, dar normal ar fi ca toti sa fie prezenti in fiecare zi la munca, si sa-si puna osu' la munca, si sa ridice Economia tarii, dar repet, pt. asta e nevoie de oameni capabili si cu vointza, si vointza asta nu o obtii fara banii, Fara banii obtii hotie.

Share this post


Link to post

Eu cred ca trebuie platiti proportional cu performanta. De asta ziceam sa aiba un procent fix din PIB. Vor cresteri de salariu, intai sa creasca economia si le vor avea! Stau si freaca mangalulul, atunci trebuie sa o faca pe banii lor.

 

Iar in materie de pensii si alte privilegii, nu vad de ce sa aiba alt regim decat restul lumii. Daca vor pensii suplimentare, n-au decat sa cotizeze suplimentar la o societate privata de pensii, nu sa incarce bugetul viitorimii cu drepturi nemeritate.

Share this post


Link to post

Am auzit ca "a dat la stiri" ca Basescu a spus ca nu semneaza legea asta, ci o trimite inapoi.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...