Jump to content
Sign in to follow this  
spon901

Cheie Dinamometrica

Recommended Posts

Vreau sa cumpar o cheie dinamometrica (0-20 Nm)

Unde gasesc asa ceva in Bucuresti?

Share this post


Link to post

s-ar putea sa gasesti la conex electronic (www.conexelectronic.ro), adica am vazut in vitrina ceva ce ar semana cu o cheie din aia.

Share this post


Link to post

la draper

0745159468 domnul Chiriac Mihai.

nu stiu cat costa dar sunt cele mai fiabile.

Share this post


Link to post

Mai gasesti sigur in Vitan.

Share this post


Link to post

Stiu ca este un topic vechi de cativa ani dar poate mai intereseaza pe cineva subiectul: am luat saptamana asta din Praktiker Militari de la raionul auto, o 10-210 Nm, nemteasca, 120RON. Vine fara adaptoare sau prelungitoare si ca sa pot folosi tubularele din dotare am mai cumparat separat o reductie. Recomand doritorilor. ;)

Edited by Marele_Alb

Share this post


Link to post

Da, foarte valabile ! Mai ales in cazuri in care trebiue luata in calcul perioada de forfecare cum ar fi in cazul desurubarii bujiilor, in special celor incandescente scazind sansele de a le rupe. Iti vine sa fugi in padure cind vezi cite unu cum minuieste o cheie dinamometrica, dupa ce ca nu esti in stare a face o setare corecta ... o mai folosesti si ca inlocuitor de ciocan, o arunci din mina, o tii in ploaie ... Fereasca ! Da' stii "tu" oare ca aceasta e o scula de precizie si calibrata iar de iti bati joc de ea iti bati joc de tine ? Intreb si io ... Ma rog ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...