Jump to content
Sign in to follow this  
Mircea

Daewoo Nubira II CDX Blue Pacific

Recommended Posts

Da, dupa verificarea corespondentei cartii de service cu inregistrarile de la radacini si autocenter, dupa starea generala a masinii (discuri de frana, bucsi etc).

Share this post


Link to post

N-am mai postat de mult aici... :)

Masina a fost dotata cu o statie Danita 240 fm si antena president florida, s-au mai schimbat pe la ea placute de frana, bascule fata, bielete antiruliu - 2 seturi in nici 400 km gratie calitatii pieselor daewoo in ultima vreme- capota noua, bara spate si tripla dreapta-in urma unui accident. A primit o pereche de cauciucuri de iarna Debica frigo2

Urmeaza sa se schimbe usa stanga spate si sa se revopseasca bara fata gratie unor vecini meseriasi...

Pe planul de investitii sunt trecute in ordine:

esapament inox

stag 100

xenon

alte jante

Poze mai recente:

spate.jpg

cb.jpg

stanga.jpg

statie.jpg

Share this post


Link to post

Superba! Cati km. are acum?

Share this post


Link to post

Multumesc, aproape de 37500. Mai urmeaza :D

Share this post


Link to post

Fumos frumos, sper ca-ti pui niste jante de 15 (ca si in talon) :)

Share this post


Link to post

Ce faci cu statia, cu cine comunici (daca nu sunt indiscret... :> ) Si unde erai acolo, la tara sau la Buftea ? :)

Inrest masina arata bine, curata, tot tacamul... imi starneste nostalgii dupa fosta... :)

Share this post


Link to post

Dinoc, am sa pun pe 14'', din doua motive, talonul mai inalt al cauciucului, deci janta mai protejata si al doilea-am 2 trenuri complete de pneuri - iarna/vara, aproape noi, cele de vara circa 10k km iar cele de iarna sub 3000 si e pacat de ele. As vrea sa arate cam asa:

jante_enzo.JPG

 

Gica, cu tiristii cu cine altii :) ) Uite aici detalii mai multe. Pozele sunt facute la Buftea, la curte la socrul meu, acolo unde-mi am tabara de ingrijit masina si unde mai fac micile operatii de intretinere pe care le vedeti pe la tutoriale. :)

Share this post


Link to post

Foarte frumoasa (am vazut-o si live), s-o stapanesti sanatos, imi place suportul statiei :D .

Share this post


Link to post

Eh, daca tot o laudati:

bord.jpgbord2.jpgbord3.jpgdetector.jpg

dreapta1.jpgdreapta.jpgfata.jpgfata2.jpg

fatadr.jpgfatast.jpgintdr.jpginterior.jpg

interior.jpgintfata.jpgintst.jpgspate.jpg

spate1.jpgspate2.jpgspatest.jpglight.jpg

motor1.jpgmotor3.jpgmotor.jpgmotor4.jpg

motor5.jpg

 

Pozele sunt facute pe inserat, si majoritatea sunt facute pe night vision.

Share this post


Link to post

Firele alea asteapta ziua de sambata, cand sosesc releele pentru faruri si vine ziua modificarilor pe buleftrica. Adica alta alimentare la statie, relee suplimentare la faruri cu alimentare direct din baterie si DRL

Share this post


Link to post

Se vede un bec galben aprins la bord sau mi se pare mie? :P

Share this post


Link to post

:P Ti se pare! Motorul era in functiune si erau becurile de la proiectoare si faruri de ceata aprinse.

Share this post


Link to post

Frumos, luctruit dar matele alea de ce stau si atarna pe la picioarele soferului? Nu mai umbla cu improvizatii de neorigine GM ;) .

Share this post


Link to post

Felicitari Mircea pentru masina ta, si in special pentru curatenia motorului :shock: iti spun sincer ca eu nici cand am luat masina de noua nu arata asa

 

Respect :osanale:

Share this post


Link to post

Ceea ce nu se poate spune despre interior. Nu cred ca ai asfalt pe strada, este?

Share this post


Link to post

E din Buftea. Tu ce crezi?

Share this post


Link to post

Mircea fi mai atent mai omule :) )

Data viitoare sa iti dai jos pantofii jos inainte sa urci in masina.

Share this post


Link to post

Uskt, se poate si mai bine, e spalat in graba.

Lao, doar covorasul de cauciuc e ud. Si asta din cauza ca la firma unde lucrez e un mare santier, iar ieri plouase bine. Cand ajung la o intalnire te invit sa inspectezi interiorul :P

Sato, e nenea asfalt la Buftea :-W

Ovi, nu pot, ca-mi murdaresc ciorapii :) )

Share this post


Link to post

Noutati :D

dreapta.JPGfata.jpgfatast.JPG

lateralst.JPGspatedr2.JPG

tips.JPGtoba.JPG

Usor, usor... Urmeaza jantele :D

Share this post


Link to post

Misto nene ! toba ca toba, dar cel mai mult imi place abtibildul de pe luneta ! =D>

Share this post


Link to post

Nici macar nu te opreste politia cu masina asta :) , sunt o gramda de prefecturi cu astfel de masini.

Share this post


Link to post

Doar finala ai schimbat-o, sau ai pus traseu complet? Preturi, impresii ... ?

 

PS: mi se pare mie, sau ai pana pe stanga-fata? :D

Edited by LYM

Share this post


Link to post
Nici macar nu te opreste politia cu masina asta :) , sunt o gramda de prefecturi cu astfel de masini.

Asa-i :D Unul singur m-a oprit, de la Rurala la Faclia, sa-mi zica ca mergeam cu 80 in localitate. I-am zis ca pana n-are o inregistrare radar sa nu ma mai faca sa-mi stric mediile orare si am plecat lasandu-l in mijlocul strazii.

 

Doar finala ai schimbat-o, sau ai pus traseu complet? Preturi, impresii ... ?

 

PS: mi se pare mie, sau ai pana pe stanga-fata? :D

Doar finala am schimbat-o, gasesti toate detaliile in topicul dedicat. Nu am pana, statea intr-o mica groapa :D

Share this post


Link to post
I-am zis ca pana n-are o inregistrare radar sa nu ma mai faca sa-mi stric mediile orare si am plecat lasandu-l in mijlocul strazii.

 

Respectul este o notiune reciproca. Iar la noi, respectul fata de politie este, pentru majoritatea romanilor, inexistent. Si culmea, tot ei sunt revoltati ca un politist a "abuzat" de functie. Yea, right.

 

 

Persoanele excluse sunt de fata, bineinteles. :rolleyes:

Share this post


Link to post

:o fftopic: M-a oprit sa-mi zica ca mergeam cu 80 la ora in localitate (in fapt circa 70-75), fara sa se recomande si cu o expresie de genul " Cu ce viteza domnle se merge in localitate?" I-am zis ca n-am retinut cu cine am onoarea, mi-a latrat un nume si un grad, apoi l-am intrebat de ce m-a oprit. Mi-a zis ca din cauza vitezei si i-am replicat ca viteza se masoara cu radarul nu cu kilometrajul de la logan care poate fi defect. Apoi l-am intrebat daca mai are alta problema cu mine, pe care sa o poata proba, a zis nu si am plecat. Sorry, eu am respectat legea. Nu m-am dat jos din masina, l-am intrebat cine este si de ce m-a oprit, n-avea motiv sa ma opreasca, i-am urat o zi buna si am plecat. Stii tu respecta ca sa fii respectat. Pe cine ma respecta, il respect, cine ma trateaza ca in exemplul de mai sus, primeste tratamentul adecvat. Si-o fi inchipuit ca ma sperii daca-mi zice ca m-a prins mergand cu 80 si face si el de-o ciorba. S-a inselat.

Cu politistii care se prezinta si vorbesc frumos, vorbesc asemenea. Am fost oprit cu masinile de serviciu nu o data, ci de mai multe ori, fie degeaba, fie ca evident facusem ceva. Faptul ca nu am nici o amenda de mai bine de 3 ani spune multe nu?

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...