Jump to content
Sign in to follow this  
Yuri

Ornamente Cromate Ceasuri De Bord

Recommended Posts

Imi cer scuze daca s-a mai discutat, dar nu am gasit.

Caut acele ornamente care sunt puse pe marginea ceasurilor, pentru ca vad ca arata foarte bine. Imi cer scuze pentru poza, se vad foarte mici ceasurile, dar sper ca vedeti :D . Nu pot sa il intreb pe respectivul, nici macar nu este din romania.

Treaba asta e pe o Nubira, eu am tot Nubira, si nu-mi place la ea ca are ceasurile mici, dar asa devin mai stilate. Daca stie cineva de unde pot achizitiona asa ceva, sau daca poate sa-mi faca rost (il platesc :thumbl :) , sa-mi spuna si mie.

 

Va multumesc anticipat.

 

Edit: Am mai gasit o poza, in care se vede mai bine, si partea de jos.

post-2078-1132937344_thumb.jpg

post-2078-1132937680_thumb.jpg

Edited by Yuri

Share this post


Link to post

Poti sa le cromezi tu. Cauta pe daciaclub-logan-design interior si acolo vei vedea cum au facut altii.

Share this post


Link to post

Mersi pentru sugestie, dar faza e ca loganul are deja ornamentele, si doar tre sa le cromeze. Pe cand eu nu le am. Asa ca mie imi trebuie si plasticul.

Bordul meu este cel din poza urmatoare.

 

bordnubira.jpg

Share this post


Link to post

cred ca cel mai simplu ar fi sa cauti pe la dezmembrari niste rame deja cromate care sa se potriveasca. eu aveam asa ceva la ceasuri pe un mercedes bot de cal. ai putea sa cauti...in general la modelel mai vechi. oricum e interesant ce zici tu...daca reusesti sa faci ceva sa ne tii la curent cu poze ;)

Share this post


Link to post

A gasit cineva inele cromate pentru ceasuri? Eu caut de ceva timp, dar se pare ca in Romania nu exista asa ceva pentru masinile Daewoo.

Share this post


Link to post
A gasit cineva inele cromate pentru ceasuri? Eu caut de ceva timp, dar se pare ca in Romania nu exista asa ceva pentru masinile Daewoo.

 

 

intr-un final ai gasit inele de bord? si eu caut ca disperatul? da/mi un raspuns te rog!

Share this post


Link to post

si pe mine m-ar interesa pt cielo

daca gasiti vreo solutie sa ne spuneti si noua

post-10385-1201020824_thumb.jpg

Share this post


Link to post
si pe mine m-ar interesa pt cielo

daca gasiti vreo solutie sa ne spuneti si noua

 

 

Merg cele de astra f sau vectra a.

gasesti pe un site de tuning.

Share this post


Link to post

Cred ca va fi nevoie sa tai din ele pentru ca nu se potrivesc perfect si cred ca ajung cam 100 lei daca nu ma insel, ca pret.

Share this post


Link to post
A gasit cineva inele cromate pentru ceasuri? Eu caut de ceva timp, dar se pare ca in Romania nu exista asa ceva pentru masinile Daewoo.

 

Salut,

 

 

Eu mi-am luat pentru Nubira I inele cromate de pe un site care ofera pentru toate modele Daewoo. ARATA INCREDIBIL :D ..

 

2 mici probleme...

 

• Site-ul este in Danemarca si deoarece la ei 'woo sunt considerate 'foarte mai vechi' ajung greu de la producator (2 luni :( )

 

• Din cauza comisioanelor bancare (SPAR Nord Danemarca + ING Romania) si transportului... sar la un 'wooping price' de 370 RON

 

Anyways... daca va ajuta... www.astina.dk

 

 

 

P.S. primiti complementar la pachet si o pungulitza de bomboane tuti-fruti foarte delicioase :P cand faceti comanda 

Share this post


Link to post
... inele cromate de pe un site care ofera pentru toate modele Daewoo. www.astina.dk

 

 

... pacat ca pt Nexia/Cielo NU se ofera nimic... :(

Edited by RD-Woo

Share this post


Link to post

Sugestie: Luati diametrul ceasurilor, apoi mergeti la un service si cautati segmenti raclori uzati de diametrele respective. Ii curatati foarte bine, ii cromati, apoi ii lipiti acolo si gata. BogdanG avea ceva in genul asta la una din masini parca.

Share this post


Link to post
... pacat ca pt Nexia/Cielo NU se ofera nimic... :(

Poti sa o intrebi pe domnisoara de la ei daca ofera producatorul... Renee o cheama (nu mai stiu celalalt nume).

 

 

Nici ale mele nu erau afisate cand am cautat dar s-a rezolvat via mail (si iti raspunde destul de prompt).

 

 

 

Hope it helps  :(

 

 

 

Sugestie: Luati diametrul ceasurilor, apoi mergeti la un service si cautati segmenti raclori uzati de diametrele respective. Ii curatati foarte bine, ii cromati, apoi ii lipiti acolo si gata. BogdanG avea ceva in genul asta la una din masini parca.

 

 

 

Buna ideea... DAR :) ... problema e ca unele ceasuri nu au conturul rotund... sunt drepte in partea de jos...

Share this post


Link to post

Interesativa si voi la Accesori auto pentru Daewoo sar putea sa gasiti mai mult ca sigur gasiti si daca nu gasiti macar incercati ca nu pierdeti nimica. :-> :->

Share this post


Link to post

Nu a mai gasit nimeni nimic pt Daewoo? Mi-ar fi placut si mie inele cromate la ceasurile din bord, insa nu prea cred ca o sa gasesc...Anyway, se potrivesc oare pe Espero de la alte masini?

Share this post


Link to post

De asa ceva era vorba mai sus? :)

Share this post


Link to post

Pt cielo am inteles ca merg cele de astra F de pe autoaccesorii.ro Dar erau 110 lei, cam asa, ceea ce mi se pare cam mult pt niste plastice/fiare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...