Jump to content
Sign in to follow this  
pesteimputit

Daewoo Tico Dbdrag

Recommended Posts

Si ce ma Peste de ce te superi ...doar e Fuscobal :) ) lasa ca-ti faci tu C4 si te sustin ...daca vrei te si ajut la dezmembrarea masini :D

Share this post


Link to post

nu m-am suparat, culmea :D

el s-a cam ofticat ca era cat pe aci sa o ia in nara de la o masina care nu facea toata cat sistemul lui audio... :D

Share this post


Link to post

Peste,pana la urma ai reusit sa reglezi carburatoarele alea 3? Si cam cat te`a costat tot ?

Inca ceva...cel mai important..MERITA?

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post

raspuns :

nu am reusit sa le reglerz

nu merita

la tico merita sa iei un carb de renault 5 turbo + o tubina ihi mica (nu mai stiu codul) => tico turb

Share this post


Link to post

Multumesc mult ptr raspuns...

Ca sa schimb carbu de tico cu cel de renault 5 trebuie aduse modificari majore?(nu sunt vreun priceput in ale mecanicii)

Share this post


Link to post

pau trebuie facuta o flansa pt galeria de admisie, trebuie facuta o plca de decompresie pt motor si mai ales trebuie adaptata o pompa de benzina electrica

si evident trebuie facuta o flansa pt turbina pe evacuare

Edited by pesteimputit

Share this post


Link to post

Sper sa si reusesc sa fac toate astea...o sa caut un mecanic sa`mi spuna cam cat ma costa toata treaba si sa incep sa ma plimb pe la dezmembrari sa caut carb.

Share this post


Link to post

:) ) păi de ce atât efort ?se transforrmă tico in altceva ?, lasă-l să fie tico, zic eu. Succes

 

Foloseste majuscula la inceput de fraza/propozitie.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Din ce am auzit fostul meu TICO acum a ajuns o epava, asta asa ca un ultim post pe topicul asta. Masina a fost lovita frontal nasol de tot si reparata FOARTE prost!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...