Jump to content
Sign in to follow this  
BLiTZ

Manuale service Daewoo toata gama (aproape)

Recommended Posts

Ofer colectia mea de manuale de service Daewoo cui poate pune la dispozitie un cont ftp pentru a le putea descarca tot poporul. Manualele au 356 MB in total. Orice spatiu e binevenit. Berea o dau userii forumului :) .

Tipuri acoperite: Espero, Cielo, Matiz, Matiz II, Tico , Damas, Leganza, Nubira, Nubira II, Korando, Musso. Majoritatea sunt in limba romana, cu mici exceptii. Fiecare manual are in medie cam 1200 pagini.

  • Like 1

Share this post


Link to post

356MB numai Daewoo? Sunt pdf?

Daca le arhivam nu pot ocupa mai putin?

Incerc sa ma ocup eu de spatiu pe net.

Voi da in curand detalii.

Share this post


Link to post

Exemplu de arhivare la manualele Espero, Cielo, Tico:

 

Nearhivate = 36MB (Aprox)

Arhivate = 30MB (aprox)

Share this post


Link to post

Nu prea inteleg ce vrei sa spui. Ca se arhiveaza prea putin? 6Mb conteaza mult la un dial-up si chiar la cablu.

Share this post


Link to post

Eu am manual de reparatii 700 mb.pdf pt. cielo,nexia,espero,tico,matiz,damas,nubira,leganza(nu mai stiu sigur pe cea din urma)+diagnosticari+manuale de caroserie-Toate pe un cd(in lb.romana majoritatea).

Si eu vi-l pot da daca cei interesati gasesc o solutie cum sa faca asta.

Share this post


Link to post

Vreau si eu cel de tico. pe disk, mail (am nelimitat), oricum. Ma ajutati?

Share this post


Link to post
Vreau si eu cel de tico. pe disk, mail (am nelimitat), oricum. Ma ajutati?

Adu joi un blank si se rezolva.

Share this post


Link to post

Le puteti lua de la mine cu de ce sau oDC, oricand... Si am si de SLZ, si de SRN, etc...

Share this post


Link to post

Eu nu-mi pun banda la dispozitie ca nu e multa. E un Astral saracul. Repet , daca imi dati spatiu de ftp la dispozitie (DOAR pentru manuale) va pun tot ce am de Daewoo la dispozitie. Sa fac CD-uri si sa le trimit prin posta .. ar consuma mult prea mult timp si bani.

Share this post


Link to post
Nu prea inteleg ce vrei sa spui. Ca se arhiveaza prea putin? 6Mb conteaza mult la un dial-up si chiar la cablu.

Si cine puii mei mai sta sa faca download (eventual prin xnet) la 30 de megi? :idea: Mergi mai bine la un net, daca au aia writer si teava buna sau intr-un camin studentesc cu internet. Gasesti 10 pe palier care poa' sa-ti faca treaba asta. Eu mi-am scos manualele de Maty intai pe contul de la fac si apoi le-am scris la un centru de copiere&stuff si mi-a luat vreo 35k lei cu CD-ul meu. Mentionez ca le-am scos cu 7mb/s la fac si la centrul de copiere din contul de la fac cu 61kb. Cand vin acasa si vad cum merge dial-up-ul (si mai ales cum se duc minutele fara rost la telefon) imi vine sa ma dau cu capu de pereti. :wallbanger:

Share this post


Link to post
Le puteti lua de la mine cu de ce sau oDC, oricand... Si am si de SLZ, si de SRN, etc...

 

 

VIPER, ne dai si noua nick-ul si hubul pe care te gasim, daca le ai in share?

Share this post


Link to post

OK, dar pe privat... Cine vrea nick-ul etc, sa ma claxoneze pe MP. Am toate manualele in share...

Share this post


Link to post

Stiu ca e neregulamentar sa raspund dupa un mesaj tot al meu, dar altfel nu atrag atentia asupra acestui mesaj...

 

So, cine vrea manualele, sunt online pe hub-ul de care v-am zis pe MP. Cine mai vrea datele le poate primi pe YM sau MP.

Share this post


Link to post

Multumesc VIPER am sa incerc.

Share this post


Link to post

Nu e nevoie sa-i rupem teava lui VIPER sa luam manualele... pe hub-urile zap, evolva si -=RSR=-, daca dati un search dupa Manuale Auto veti gasi destui iuzari cu ele in share...incercati...eu am gasit vreo 12-14 din mai multe orase...

Share this post


Link to post

Am incercat eu sa le pun pe FTP-ul respectiv dar nu am permisiune de scriere...

Share this post


Link to post

va pot pune la dispozitie un ftp/server http de pe care sa aiba toi acces dati-mi un mail la mircear81 at yahoo pct com si spuneti-mi de unde sa le iau ca sa le postez (serverul este in iasi).

Share this post


Link to post

pai eu inca le pescuiesc de pe de ce++ dar imediat cum termin iti dau un semn. Pentru cine are de ce++ sa dea un search pe enigma, xboss sau zap cu 'Manuale Auto'

Share this post


Link to post

relu, daca vrei sa pui si matiz, nubira sau leganza pe sit spune-mi...

Share this post


Link to post

Din pacate limita maxima a site-ului a fost atinsa adica 50MB. Iar cartile de Matiz Nubira si Leganza depasesc 100MB.

Share this post


Link to post

pai iti poti face un alt cont in care sa pui fisierele si bagi linkul de pe pagina ta pe contul celelalt... :oops: ...imi dau si eu cu parerea...

Share this post


Link to post

Am sa incerc pentru Matiz dar o sa aiba 18 arhive de cate 2MB. Pentru celelalte nu am deocamdata cum.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...