Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Vand pont! pentru drumurile spre Constanţa

Recommended Posts

le vin in ajutor shi din alte judetze..

cica ieri era pe bucata Ctza-Eforie un vento cu numar de mehedintzi (MH) cu camera shi tun, fix la datorie...

Share this post


Link to post

Acu cativa ani era tot pe la mare vestitul DDT (dacie alba model 94-95) al Galatiului fara indicative, nik, vai de kuru lui. Se purtau radarele de tip vechi pe-atunci. Il dadusera si la carcotasi pt ca era parcat dupa un panou si fara numar in fata, probabil ca sa-i ia si pe cunoscatori :roll: Nu de alta da in Galati nu e sofer sa nu fi auzit de DDT. Acu crek l-au aruncat ca si-o fi scos saracu' bani de vreo 50 de Mertane. Asa ca e veche practica cu radare aduse din alte judete.

Stiu ca Bucurestiul are cele mai multe... si are doar 13!

Inainte de pasti am prins 7 (sapte radare) pe drumul Galati-Tecuci, numai pana la Liesti (50km distanta). Asa ca nu ma mai mira nimic la astia cu radarele. Va laudati voi cu Bucurestiu' vostru :lol: , noi suntem vestiti la numarul de radare pe metru patrat intre Galati si Tecuci. Nu e drum pe care-l fac pe-acolo sa nu intalnesc macar doua pe traseu, chiar si la 3 dimineata.

Share this post


Link to post

deci ca sa intri pe autostrada iesi din bucuresti pe la statuie la salajan o iei inainte spre macaralei si tot asa..pana dai de ea? A fost cineva in ultimele zile pe-akolo? ca n-as vrea sa rup masina...

Share this post


Link to post

Hai mai ca nu-i chiar asa rau... e Bucuresti ce pana mea, nu e chiar ca pe calea Victoriei dar nici ca prin Rahova! E drept ca nu poti sa meri chiar cu suta pe acolo.

Stai linistit ca nu rupi masina!

Share this post


Link to post

acum vre'o doua saptamani au mai astupat gropile pe th palady. se circula cat de cat acceptabil .

Share this post


Link to post

la un moment dat Theodor pallady se termina si se face o intersectie. o strada e Libertatii cealalta Drumul intre tarlale. ca re o iau spre autostrada? n-am fost niciodata pe-akolo...spre rusinea mea...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...