Jump to content
Sign in to follow this  
mad_voly

Cielo Fabricat In Coreea Sau Asamblat In Romania?

Recommended Posts

Salut! Am o nelamurire. As vrea sa imi iau si eu un CIELO dar problema e ca nu stiu ce an de fabricatie ar fi mai bun.Am tot auzit ca cele mai recente sunt asamblate in Romania cu piese aduse din Coreea si ca nu ar fi prea grozave; ca vorba aia romanu nostru...

:) ) Cele mai vechi ( 96, 97) cica ar fi mai bune. cel putin asa am auzit.Voi ce spuneti???? puteti sa ma sfatuiti cu ceva??

Share this post


Link to post

Da, cele mai vechi au fost OK. Dar sunt VECHI! Ce rost are sa mai dai bani pe o masina care are peste 8 ani? Eu zic sa cauti una pe la max. 4 ani.

Edited by saruman

Share this post


Link to post

Daca ar fi sa-mi cumpar Cielo miine eu unul as alege Cielo Executive Euro III .

Are motor OHC si are un consum mai mic decit motorul DOHC pe care il gaseste pe modele mai vechi.

Primele modele de Cielo<2000 (parca) aveau tot motor OHC ,dealtfel.

Daca nu as avea banii sa cumpar unul nou cu banii jos l-as cumpara cu credit sau leasing dar

sincer iti spun nu as mai cumpara o masina second-hand decit poate daca ar avea maxim 3 ani

si l-as cunoaste personal pe fostul proprietar si care ar trebui sa fie si unicul.

Share this post


Link to post

Subscriu la ceea ce spune Gabriel,un Cielo executiv EuroIII este cel mai adecvat.Eventual si cu GPL din fabrica.Are un vecin de-l meu unul cumparat in aprilie a.c. (a se citi "anul curent" nu "aer conditionat =)) ) si l-am condus si eu.Vreau sa spun ca se comporta exemplar.

Este bine sa cauti unul nu mai vechi de 2-3 ani si care sa fie bine intretinut.Cielo,dupa parerea mea,inca mai este "limuzina" pentru multi dintre noi.Eu am venerat acesta masina la aparitie,mi-am dorit din tot sufletul una,n-am avut bani sa-mi iau prin anii '90,iar cand am avut bani s-a dus fabrica si mi-a cam fost frica de faptul ca nu-mi mai asigura nimeni service-ul pe garantie.

In concluzie,nu-ti lua un Cielo din anii '90 fiindca este destul de vechi si mult rulat.Unul mai nou ar fi indicat.Ca masina merita toti banii.N-are el ABS si airbag insa fereasca D-zeu sa ai nevoie de ele!

Bafta la cumparare :)

Share this post


Link to post

banu dicteaza.. de cat ai, la atat te intinzi

Share this post


Link to post

SOHC si DOHC - single sau dual overhead camshaft

Share this post


Link to post

hello! merita 4700 de euro un cielo gle din 96 cu 97.000 de km??

Share this post


Link to post

nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 

am trecut de 20 de caractere sau mai pun?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...