Jump to content
Sign in to follow this  
Alinake

Mi-am Pus La Punct Situ

Recommended Posts

Salut ,

 

De ceva timp mi-am pus la punct site-ul personal de fotografie ... daca vreti sa vedeti ce am mai "scos", aruncati un ochi aici:

 

http://alin.popescoo.net

 

Astept critici si comentarii de tot felul :) >-

 

Alinake

Share this post


Link to post

Popescule felicitari !...Sunt excelente si o sa vezi ca s-ar putea sa faci si ceva cariera de pe urma hobby-ului tau !!!...Succes !!

Share this post


Link to post

Pozele sunt superbe. Se vede ca ai si ochi si "scula". La mai mare.

 

PS. O rugaminte as avea. Daca poti posta undeva varianta neprelucrata a primei poze din seria LOCURI - "Rezervatia Naturala Balea". asta e doar pentru a-mi satisface eu o simpla curiozitate.

Share this post


Link to post

Nrares, varianta neprelucrata a Cabanei Balea, este trei :P . Fotografia este realizata prin expuneri-multiple, braketate.

 

Sursele sunt atasate mai jos, singura modificare a fost crop-uirea. Exif-ul este intact, asa ca poti vedea ce setari am folosit.

 

Multumesc pt timpul acordat vizionarii site-ului

post-575-1128097504_thumb.jpg

post-575-1128097511_thumb.jpg

post-575-1128097521_thumb.jpg

Share this post


Link to post

sweet ! =D> (desi presupun ca stiai deja asta :P )

Share this post


Link to post

Excelent.

Prea prelucrate pentru gustul meu, dar mi-ar placea cabana inramata :)

Pozele la ea sunt facute cu filtrul, nu? Vreu si eu unu' :(

Share this post


Link to post

nu cred ca are filtru, sant doar facute din expunere si asamblate..

eu am incercat sa folosesc un filtru de polarizare, ..

adica am oclelari lolaroid si i-am pus in fata camerei si a iesit ceva interesant...

pt peisaje, cred ca un filtru de polarizare ar fi util..

i-mi plac pozele, si cele alb-negru, mai ales cu prelucrarile de "invechire"

Share this post


Link to post

satori, nu am nici un filtru, inca :P

 

urmeaza sa imi cumpar, insa incerc momentan sa imi cumpar un teleobiectiv, un 70-300 mm .. mi-au picat toate combinatiile de pana acu (m-am trezit prea tarziu). O gramada de cunoscuti s-au intors din state si nu am apucat sa ii rog sa imi cumpere :(

 

asta e.. unlucky me

Share this post


Link to post

pozele de pe transfagarasan sunt groaznic de prelucrate si strica tot farmecul peisajului. foarte artificiale, prea colorate, tzipatoare. mi-a placut incadrarea, se vede ca ai mana de fotograf. intrebare: curcubeul de la balea lac l-ai pus cu mana?

Share this post


Link to post

nu, nu e pus cu mana

 

Pozele din Fagaras sunt intentionat fortate. am avut motivele mele (comerciale pot spune). Nu trebuie sa placa tuturor si sunt constient de lucrul acesta. Insa cred ca am reusit sa creez pentru unii (mai ales cei care nu au norocul nostru sa se bucure live de asa peisaje) o lume de vis, o lume mirifica, in care sa isi doreasca sa ajunga...

 

Stii cate comentarii de genul: "God, I just love your country and wish I was there" am primit? EU zic (din pct meu de vedere): mission accomplished!

 

Pentru asta "militez", sa le aratam si altora ce tara avem noi, chiar daca trebuie sa exageram un pic .. nu imi e greu sa ies in strada si sa pozez mizerie si tot ce ne inconjoara si e urat. Chiar nu e greu de loc... si acolo chiar si prelucrand, nu am cum sa fac mai urat.

 

alin.

Edited by Alinake

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...