Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Cirit TICO la introducerea in marsharier

Recommended Posts

Ma tot freca faza de ce la TICO cind introduc in marsharier se aude un ciiriit urit. Foarte multe TICO-uri pe care le-am vazut fac asta.

Nu cred ca e o problema grava pt ca a ciriit si la mecanic si nu a zis nimic de problema asta.

Share this post


Link to post

din cauza ac nu e sincron , pt a nu baga din greseala din vit. 5 in R .

nu trebuie sa accelerezi motorul inainte de a baga r sau poate ai relantiul mai ridicat...

dar nu e problema mare.

Share this post


Link to post

Nu mai am relantiul asa mare , totusi e un pic mai reidicat.

L-am avut simbata reglat jos de tot dar masina dadea sa moara la stop.

Share this post


Link to post

Ia incearca si tu asta !

Share this post


Link to post

@NFS: Intra de intrat, dar CIRIIE RAU

Share this post


Link to post

Tizule, ai un numar de telefon in agenda, foloseste-l cu incredere! Nu musca!

 

La mine uneori nu intra din prima in marsarier, si atunci ii dau a 1-a, si apoi intra frumos si cursiv.

Share this post


Link to post

A ciriit si la Mishu! Daca ar fi avut probeleme s-ar fi sesizat.

Oricum nu stiu daca am vazut prea multe TICO-uri care sa nu faca asta.

Share this post


Link to post

La mine nu cîrîie, dar cam la 1 din 10 incercari nu intra, si atunci folosesc metoda lui Viper

Share this post


Link to post

Si mie mi se intampla ca uneori sa nu imi intre in marsalier. Dar la mine cauza este cunoscuta. Cand era tinerel Ticozaurul meu, mama (proprietara de pe atunci) pe la 60 km/h vrand sa bage in a 4-a a nimerit marsalierul si de atunci mai da rateuri. In rest e totul ok. Cand vad ca nu a cuplat o las in pucntul mort, mai calc odata ambreiajul si bag din nou, atunci intra sigur.

Share this post


Link to post

Mai oamenilor, ce intreb eu e alceva: CIRIIE CIND CUPLEAZA?

Share this post


Link to post

Da .. caraie .. cateodata :) ti'am zis .. cand nu apasa cat trebe ambreiaju' dar mai e o faza in care nu intra .. si fara sa fortez .. RIDIC o putin pedala si intra. Cert este ca metoda in care nu ai probleme .. este sa nu te grabesti :)

Share this post


Link to post

Am aflat astazi la mecanic. E normal sa ciriie, e asincron, si daca te grabesti va cirii.

Share this post


Link to post

La Maty nu caraie. He He. Daca nu vrea nu intra. Mi-a carait doar pana am invatat metoda "NFS", doar atunci.

Share this post


Link to post

Subscriu la ce a zis Viper: daca bagi intai in tr. I si apoi in M intra frumos si curat. Si apropo la toate trptele am observat ca intra cursiv si frumos daca impingi cu blandete pana simti ca dai de un hop (adica lasi sincroanele sa-si faca treaba). Daca nu iti caraie si in tr. I.

 

Cealalta masina a familiei eu un Stilo si acolo am observat acelasi lucru. La asta nu caraie niciodata, dar intra mai usor

Share this post


Link to post
Ma tot freca faza de ce la TICO cind introduc in marsharier se aude un ciiriit urit. Foarte multe TICO-uri pe care le-am vazut fac asta.

Nu cred ca e o problema grava pt ca a ciriit si la mecanic si nu a zis nimic de problema asta.

 

 

Eu la cielo am avut acceasi buba si dupa reglarea timoneriei nu am mai avut prb.Pretu a fost 30 lei dar la mine nu mai imi intra nici 1 si a 2(lovisem un cric de raba pe sosea) si ma rezolvat mecanicul.

Share this post


Link to post

Si trebuia sa dezgropi un topic din 2004, pe alta sectiune (tu ai Cielo, nu Tico) ca sa ne povestesti asta?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...