Jump to content
Sign in to follow this  
Dolfin

Cum Elimin Zgomot De La Suport Tija Blocare Usa?

Recommended Posts

Este vorba despre un Tico SL din 1997, iar de ceva vreme au inceput sa scartaie, pe gropi, suporturile acelea pentru tija de blocare zavor la fiecare usa.

 

Chestiile acelea negre in care sunt bagate tijele. Probabil ca la inceput era prinse foarte bine de usa dar acum au un joc destul de mare, in consecinta acum joaca si tija in ele.

 

Am desfacut un panou de usa sa vad ce pot face, daca sunt niste suruburi de strans si tot ce-am putut sa-mi dau seama a fost ca defapt sunt doar niste cleme, deci nu pot face nimic.

 

Eu va intreb acum, am observat bine, ce se poate face, solutii si eventual vreun service care face ceva elegant in sensul asta.

 

Merci,

Dofin

Edited by Dolfin

Share this post


Link to post

Sevice Grand Garage Auto ( Valea cascadelor 3-5 ) pt o constatare eventual reparatzie...

 

 

 

Constatare 250.000 daca exista piesa pe stoc 350.000 cu montaj.. daca nu exista piesa , se face comanda shi in fiecare vineri vin piesele...

 

 

Bafta!!

Share this post


Link to post

Am inteles, dar pana la service as vrea sa ma lamuresc si eu cum sunt prinse chestiile alea, cum se cheama, daca se pot schimba, cat costa fiecare, daca vin la set, si abia dupa aceea m-as aventura la service.

 

Ca sa nu mai spun ca la nici un service nu-ti mai lipeste folia aia de plastic daca au desfacut usa si trebuie sa stai geana pe mecanici pentru toate mizeriile.

 

Merci,

Dolfin

Edited by Dolfin

Share this post


Link to post

Ok, asta ma bucura, dar piesa respectiva cum se numeste si care este sistemul de prindere?

 

Dolfin

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...