Jump to content
Sign in to follow this  
CatalinE

Vrea Kalos. Niste Sfaturi?

Recommended Posts

Salutare la toti forumistii!

 

Studiez de cateva zile forumul asta deorece in scurt timp vreau sa-mi iau o masina in leasing pina la 8000-8500 pret cip si ma gindesc serios la Kalos.

 

As vrea sa-mi dati si mie niste sfaturi, tinand cont ca:

 

1. conduc cam 80-90% din timp in orash.

 

2. merg rar afara, poate odata la 2-3 saptamini, iar mai mult de 2-3 persoane nu am in masina sau bagaj mult.

 

2. n-as vrea sa depaseasca la consum 8-9% in orash

 

3. prefer varianta hatchback

 

Care din dealerii din Bucuresti is cei mai seriosi ca as vrea sa ma duc sa fac un drive test?

 

Unde sa fac leasingul si daca stiti cumva cum se face calcul la rata daca mai ai si alte rate (la alte banci sau firme de leasing)?

 

Cum vi se pare masina la finisaje? Cele din 2005 is mai bune?

 

mersi.

Share this post


Link to post

Din chestia cu 80-90% in oras, si detaliile celelalte, as zice 1.2 hatchback cu 3 sau 5 usi, dupa cum iti place. Nu e un motor puternic, dar din moment ce ai pus procentul ala mare de rulaj urban ... consuma cel mai putin.

 

La restul, ii las pe membrii posesori sa raspunda. A, si completeaza-ti datele din profil !

Share this post


Link to post

De fapt, la toate intrebarile tale se gasesc raspunsuri in Impresii Kalos.

 

HB cu motor de 1,2 este cel mai potrivit pentru ceea ce ai spus pana acum. Ar fi bine daca te-ai duce la DiBas pentru un test drive. In privinta leasingului o sa te sfatuiasca ei - ca idee, cauta o firma sprijinita de o banca sau apartinand unui dealer.

Share this post


Link to post

Am fost azi la 2 delaeri:

 

- la Opel GTT trateazai aia clientii cu fundu' si drept si prin urmare n-am de caind sa iau nici macar un surub de la ei

- am fost si la Opel Dibas chiar daca-i departe dar au alta mentalitate. au si propria firma de leasing...cam mare dobinda dar e ok

 

Ce n-am inteles e de ce nu este propus la vinzare cu atita entuziasm si motorul de 1.2 8V? Au avut pb cu el sau e pur si simplu e mai puturos?

 

Oricum era o diferenta vizibila de calitate intre HB cu 1.4v 16v si cel cu 1.2 8v...inclusiv ca dotari...

Share this post


Link to post

Interesant, cu mine GTT-ul au fost foarte amabili, chiar au stat peste program sa imi explice tot, dar acum depinde de mai multi factori. De cine ai dat, cat de ocupati erau...

 

Fa un drive test cu cel de 1.2 si vezi cum e, daca te satisface. Se pare ca au fost si unele probleme, dar nu grave, iar la dotari e normal sa fie diferenta, la fel ca si la pret.

 

Bafta la alegere !

Share this post


Link to post

Eu tot la GTT am fost si au fost OK! mi-au explicat toate alea, au fost diligenti, etc!

Share this post


Link to post

Incearca si Radacini Motors au reprezentanta pe bl Timisoara si eu te sfatuiesc sa nu incerci la DiBas pentru-ca sunt magari au incercat sa-mi dea si mie teapa, mi-au emis factura proforma fara nr si serie de la sasiu sau motor. Asa ca ai mare grija eu te sfatuiesc sa mergi la Radacini sunt super seriosi. Iar ca firma de leasing te sfatuiesc BCR-Leasing au dobanda buna si sunt ff seriosi.

Share this post


Link to post

Suna prea tare a reclama.

Oricum, nu au incercat sa iti dea teapa. Ca tu o consideri astfel, este alegerea ta. Te-ai fi ales cu masina, poate ai fi asteptat nitel mai mult.

Share this post


Link to post

Recomand DiBas. Am mers si merg pe mana lor.

Totusi... nu's ce interese "nationale" de la BCR sustin UMR.

Cand te uiti la dobanda si la valoarea CASCO prin BCR Asigurari ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...