Jump to content
Sign in to follow this  
AAdorjan

Vanzare Tico

Recommended Posts

As vrea sa vand animalu' si nu prea.

 

Am un Tico Sx din '99 fara Ac cu 52.000km la bord cu alarma si inchidere central si Mp3-radio panasonic+2 boxe Pionneer in spate. Masina este bine intretinuta, revizii la timp etc. Functioneaza impecabil.

 

As vrea sa aud niste pareri cum ca merita sa o vand acum si sa-mi iau un Cielo 97-98. Am auzit voci ca acum ii momentu' sa vand Ticozauru' pt. ca la anu' ii va scadea pretu'?

 

Ce sa fac?

 

Sint foarte multumit de masina dar am un feeling ca as vrea o masina mai spatioasa...

 

Ps: am vreo 1000 de euro pusi la saltea :D

Share this post


Link to post

Depinde cat de mult cantareste nevoia de spatiu. Bine, mai sunt si alte plusuri.

La urma urmei doar tu poti raspunde la intrebarea ta :)

Share this post


Link to post
As vrea sa aud niste pareri cum ca merita sa o vand acum si sa-mi iau un Cielo 97-98. Am auzit voci ca acum ii momentu' sa vand Ticozauru' pt. ca la anu' ii va scadea pretu'?

 

 

Ps: am vreo 1000 de euro pusi la saltea  :D

 

 

 

la cit creste pretul la benzinaaaaa...nu cred ca-i scade pretul la tico

Share this post


Link to post

Depinde si cat de mult folosesti masina urban/extraurban.

Daca o folosesti intr-un procent f. mare urban parerea mea e ca merita sa pastrezi Tico.

Adauga in calculele tale si consumul mai mare, in special urban

Share this post


Link to post

Folosesc masina hai sa zicem 65% in regim urban deplasare la facultate, iesire prin oras, etc.

 

Dar cand merg in afara simt parc nevoia de mai multa siguranta. Acum nu stiu daca Cielo este un varf in acest domeniu dar este net peste Tico.

 

Cielo este la fel de fiabila ca si Tico?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...