Jump to content
Sign in to follow this  
Thomas

Masca Fatza Matiz

Recommended Posts

Salutari si scuzati deranjul :)

 

 

Am o problema mare cu o prietena. Are Matiz de firma si l-a luat in wk, l-a bushit si vrea sa isi faca din banii ei masca, sa nu se afle la firma unde lucreaza ca l-a lovit. Problemele cu Politia sunt rezolvate, deci este o chestie pe bune. Asa ca rugaminte mare:

- Unde gaseste masca neagra pentru fatza ? Noua sau SH. Eventual niste preturi...macar orientative ?

- Un service recomandat in Bucuresti care ar putea sa i-o schimbe foarte rpd si cam cat ar costa ?

 

 

Cam asta ar fi ce cauta -> post-370-1125246431_thumb.jpg

 

 

Va multumesc anticipat.

 

:osanale:

 

Reply aici sau mail la thomas@treximco.ro

Edited by Thomas

Share this post


Link to post

Orientativ, preturi in RON;

 

5 ZM96317584 spoiler fata Matiz 182,00

7 ZM96317584 63U Spoiler fata 63u Matiz 353,97

8 ZM96347001-21U Spoiler fata -21u Matiz 657,06

9 ZM96347001-81U Spoiler fata - 81u Matiz 657,06

 

Nu stiu ce inseamna 63u/21u/81u (probabil difera in functie de vopsea, cu fantele pentru proiectoare si fara), dar m-as hazarda sa spun ca piesa din poza este cea mai ieftina varianta (nevopsita si fara proiectoare), deci cea de 182 RON.

Share this post


Link to post

Pentru rapiditatea executiei as recomanda AutoMec 99 de pe Pantelimon, pentru ceva desfaci surubul-scoti piesa defecta-pui piesa buna-stringi surubul astia mai fac si interventii "la botul calului", fara programare.

Adresa si nr. de tel le gasesti ori pe acest forum pe la Utile, fie pe site-ul oficial Daewoo Romania; un service autorizat Daewoo poate avea si piesa in stoc, dar la un pret mai marisor decit la magazin.

Bafta!

Share this post


Link to post

Multumesc de sfaturi. mea culpa ca nu am zis si continuarea.

 

A reusit sa gaseasca la dezmembrari auto o masca SH, intreaga, ~ nezgariata. Cu tot cu manopera a costat-o 1.000.000 (la negru, logic)

 

:) >-

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...