Jump to content
Sign in to follow this  
blondu

Janta Tico

Recommended Posts

Salut,

 

Caut sa cumpar jante(de tabla nu aliaj)de Tico si m-ar interesa niste preturi de prin bucuresti.

Eu am gasit cel mai ieftin la magazinul de pe Colentina cu 620k bucata, insa auzisem ca s-ar gasii si cu 400k dar eu n-am gasit inca.

 

Multumesc,

Share this post


Link to post

www.autodaewoo.ro ...

cauta pe acolo ...iar daca vrei sh ia legatura cu dl.nicubarbu ... :) >-

Share this post


Link to post

Pe www.autodaewoo.ro le-am vazut la 720k bucata, asa ca mai bine le iau de la magazin din Colentina.

 

Alte locuri in care ati vazut jante de tico mai stiti?

Share this post


Link to post

In timp ce cautam locuri noi de unde sa cumpar jantele am gasit un service ce face indreptarea jantelor din aliaj.

 

A facut cineva operatiunea de indreptare a jantelor? Cat a tinut janta indreptata?

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Eu am indreptat ceva jante de aluminiu, si chiar ii sfatuiesc pe posesorii de asemenea jante, mai ales pe ce ce au dimensiuni impresionante sa o faca, ba chiar periodic. Cu cat te duci mai din timp cu atat mai bine iese indreptatul. Daca e prea stramba se va incalzi janta, lucru foarte rau pt. ca acolo isi va pierde din proprietatile elastice si se va deforma mult mai repede sau chiar va crapa.

eu va recomand 2 locuri:

1. auto-soft la podul fundeni sau www.auto-soft.ro

2. pe langa stadionul 23 august (prin drepta lui) dupa ce se trece de el undeva pe o straduta in drepta exista o spalatorie auto si la intrarea in ea este un baiat care face asa ceva si chiar repara si cele mai imposibile "strambaturi" (meserie lasata din tata in fiu).

Succes...

Share this post


Link to post

mersi

 

o sa ma duc diseara pe Sos Fundeni...va spun cum au iesit

Share this post


Link to post

Acum ca am facut si indreptarea jantelor ...nu stiu daca merita facut asa ceva. :-?

 

 

Eu nu le aveam lovite rau, asa ca , cred ca le-am indreptat c-am degeaba. Ca sa nu zic ca procesul de indreptare se face la ochi. (va da-ti seama ca n-are cum sa le faca cercuri din nou).Ce sa ...daca nu aveti geanta indoita rau sa se vada de la o posta , nu va recomand operatiunea, nu de alta dar n-o sa va faca nimic, acolo unde e nevoie de finete...

Share this post


Link to post

Eu am cumparat acum citeva zile 4 jante de tabla de cielo, pe 13", ca sa pun gume de iarna. Le-am luat de la Radacini de la gara, vis-a-vis de agentia CFR, cu 605.000 bucata. Asa ca desi nu am intrebat, ma astept totusi ca alea de Tico sa fie ceva mai ieftine.

Share this post


Link to post

salut!

cum pot sa dau de acest domn nicu barbu?

am nevoie de un far de tico,stopuri si de spoiler spate!

am inteles ca e serios omul si ca are preturi foarte rezonabile.

multumesc mult!

rherghelegiu@yahoo.com

Share this post


Link to post

sal vreau niste jante de tabla noi pt tico. poate cineva sa-mi spuna ce este cu cei de la rxm trading deoarece nu prea am vazut discutii despre ei. @-)

Share this post


Link to post

Nu-i nici o problema cu ei ,sunt OK!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...