Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Sistem de evacuare inox pentru Matiz

Recommended Posts

Exista asa ceva, de la Romcat Borla; toba finala = 56E, toba intermediara = 40E; daca montezi la reprezentanta, costul e urias: 1.500.000ROL, dar ai garantie 5 ani; montat in alta parte, garantia se reduce la 3 ani; au doar un set pe stoc, o comanda dureaza cam 2 saptamini, la Pilot Autoservice, pe sos. Pantelimon, dupa Orange (Piata Delfinul), pe partea dreapta, cladirea portocalie.

Share this post


Link to post

Cand vor rugini astea pe care le am acum pe Mati da o s-o fac !..Da' dk sunt de inox ce e aia 5 ani garantzie !?!..La ce sper ca nu ruginesc in cinci ani nu!?!?!?Adica inox sau "suflate"cu inox!?!?

Share this post


Link to post

Cred ca sunt suflate cu Inox...Parerea mea

Share this post


Link to post

Inox-inox! asta cu garantia e vraja, sau se refera la montaj; si eu o fac, dupa ce ies din garantie ... pretul mi se pare foarte bun.

 

Sunetul unei tobe de inox nu se compara cu nimic ... parerea mea ...

Share this post


Link to post

Sunetul ca sunetul da' cat de misto e sa uiti de senzatia aia de toba ruginita si sunetul ala de toba sparta !: :) )))))).....Am avut pe D1310 asa ceva si cred ca a fost singura piesa neskimbata cu care am vandut-o,,,!!!!!!!

Share this post


Link to post

Da este un sunet marfa, dar stau shi ma gandesc, nu exista shi la noi oare difuzoare pentru evacuare ( ce marfa sa stai cu buburuza la semafor shi sa vina unul cu ceva super modificat shi tu sa-i dai o talpa shi sa faca un zgomot sa-i tremure aluia geamurile) :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Sunetul unei tobe de inox nu se compara cu nimic ... parerea mea ...

 

Ba da. Se compară cu sunetul unei tobe de SupeRNova rupte, când mergi cu ea prin mijlocul oraşului (la 3500-4000 ziceai că vine vreun V8 pe stradă, toată lumea se uita cu ochii măriţi şi când vedea Dacie se pleoştea instant :P ), şi cu sunetul tobei mele ruginite înainte s-o schimb. Acum chiar mă enervează, e prea tăcută; înainte, nu avea nici o babă curajul să sară pe trecerea de pietoni, că se-auzea excelent când acceleram şi le era frică, presupun :twisted: .

Share this post


Link to post
Am avut pe D1310 asa ceva si cred ca a fost singura piesa neskimbata cu care am vandut-o,,,!!!!!!!

 

Identic si la mine ... bune tobe! si sunetul ala metalic ma inebunea de placere, mai ales la demaraje ... bine, asociat cu bataile planetarelor :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Nu stiu cum e sunetul unei tobe de inox, ca n-am avut ocazia... cind vin acasa vreau sa-mi pun si eu, macar ca sa nu mai am probleme cu ele never.

Dar stiu cum e sunetul tobei pe care mi-o doresc eu... TACERE DEPLINA!

Share this post


Link to post

... hehehe! ... cred ca trebuie sa iti iei un E-klasse de la alt producator pentru treaba asta ...

Share this post


Link to post

Nu insseamna ca daca-i de inox o sa se auda altfel...ideea e sa nu existee site in toba finala,sau depinde.Inoxul este pt rezitenta la coroziune!

Share this post


Link to post

Tobele sint cu site, nu sint tobe goale; si eu nu ma refeream la biriit ci la armonicele scoase de material, e exact diferenta dintre o chitara Reghin si un Jackson sau Fender ...

Share this post


Link to post

Nu stiam k doar din cauza materialului e si alt sunrt.O sa ma interesez.Ma gandesc eventual k fiind mai rezistent la coroziune, materialul e mai subtire si astfel intra in rezonanata...

Share this post


Link to post

Loveste usor cu un ciocanel o tzeava de otel si una de inox si o sa iti dai seama de diferenta ...

Share this post


Link to post

Eu mi-am pus pe Tico saptamana asta finala de inox la Borla. Se aude super tare (ca tonalitate) dar fara intensitate foarte mare. A meritat!

Share this post


Link to post

unde ai gasit pentru tico si cat te-a costat please?

Share this post


Link to post

La Pilot Tuning pe Pantelimon. A fost aproximativ 5200000= toba de inox + teava de inox(de la racordul finalei) + ornament + manopera. Pretul variaza in functie de ornament. Fara ar veni cam 4600000.

Share this post


Link to post

Bai da' nu e deloc ieftin !!Tetelu' in pui mei o toba noua de tico cat draq costa ..Bai la scorurile astea cred ca prefer sa raman pe tabla originala!!

Share this post


Link to post

da , e cam piperata, in alta parte nu s-or gasi

oare?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...