Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Probleme Rds.tel

Recommended Posts

Am un abonament de telefonie la rds, la care se intampla ca atunci cand sunt sunat de pe romtelecom sau de pe cartela rds(insa tot prin linie romtelecom), sa aud de primele 2 dati cand se da telefon convorbirile altor abonati. Si din tara si din strainatate(am prins convorbiri in italiana, engleza etc etc). Aud deci convorbirile altor oameni timp de 15-25 de secunde si se intrerupe, eu reusind sa vorbesc cu persoana care ma suna de obicei la a treia incercare. Nu se intampla permanent, ci cam odata la 2-3 telefoane primite. Am fost si la RDS, au zis ca s-a rezolvat, ca era ceva legat de romtelecom, insa vad ca dupa o minune de cateva zile se intampla din nou acelasi lucru. Cum cei de la RDS nu au vrut sa imi dea detalii, poate stie careva dintre coforumisti ce ar putea fi. Ar putea avea legatura cu o posibila ascultare a telefonului(sunt intr-un mic conflict cu o persoana cu mijloace financiare destul de mari) sau nu?

Share this post


Link to post

Mmmm nu cred ca trebuie sa-ti faci griji.Tehnic este posibil dar nu pot crede ca sta cineva sa te asculte.Am si eu RDStel dar nu am avut niciodata problema asta.Poate ca nu dau decat vreo 5 telefoane pe luna de pe el. Cred ca este doar o problema tehnica, chestia asta cu interconexiuni intre retele fixe nu imi da incredere.

Share this post


Link to post

ma gandeam eu ca ar putea fi de la interconexiuni, insa cum pot sa aud convorbiri internationale? Imi pun problema asta si datorita faptului ca acest lucru se intampla cam de 4 luni, in mod repetat.. si datorita faptului ca acea persoana ar avea mijloacele financiare si cunostintele(in oameni) la care sa apeleze..m-as bucura totusi sa fie numai niste probleme de interconectare, pacat ca rds-ul nu a vrut sa dea mai multe detalii

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...