Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Ocuparea parcarilor cu T-uri

Aveti T-ul vostru in parcare?  

3 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ma exaspereaza sa gasesc mereu in parcare T-uri noi aparute :( si montate sub legea "muschiu meu e mai jmeker".

Intr-un timp primaria trecea pe strada si culegea T-urile. Acum s-au lasat de meserie.

Share this post


Link to post

Nu am, că n-am nevoie. Pusul acestor bare de metal este ilegal, dacă nu se plăteşte loc la ADP - se încadrează la restricţionarea spaţiului public. Teoretic, este echivalent cu construcţia unui spaţiu cu gard pe trotuar sau în stradă.

Share this post


Link to post

Oare daca ma apuc de scris la primarie s erezolva ceva?

Merge semnat anonimus :D sau ca sa se i-a in calcul e bien sa fie toate datele?

Share this post


Link to post

eu am o alte idee: am vazut la mine in cartier un tip cu un Cielo de firma (Golden Pages sau Golden Odobesti) care s-a enervat pe unul care isi pusese T-ul chiar in locul in care tipul parca de ani de zile si i-a facut varza t-ul cu scutul la masina: a dat incet-incet peste el pinala facut la orizontala...repet, era masina de servici. iuzar dixit

Share this post


Link to post
Oare daca ma apuc de scris la primarie s erezolva ceva?

Merge semnat anonimus :D sau ca sa se i-a in calcul e bien sa fie toate datele?

 

Daca nu-ti dai datele de identificare folosesc astia hartia la alte activitati. Mai rau, ca sa ti se ia in calcul trebuie sa te duci la Primarie si sa iei numar de inregistrare, in felul asta ei sunt obligati sa-ti trimita raspuns in maxim 30 de zile de la inregistrarea plingerii...iuzar dixit

Share this post


Link to post

pai de ce mai au atunci

 

opinia.cetateanului@ps4.ro

Share this post


Link to post
pai de ce mai au atunci

 

opinia.cetateanului@ps4.ro

 

ca sa te dai la birfa cu ei... asa ii si spune "opinia" cetateanului...acolo iti dai cu parerea, injuri dar daca vrei sa faca treaba atunci tb sa faci ce am scris mai sus

Share this post


Link to post

Aceste T-uri sunt ilegale chiar si daca platesti locul la primarie. Asa spune legea. Daca platesti si iti ocupa cineva locul suni frumos la primarie si trimite platforma.

Share this post


Link to post

Si pe mine ma enerveaza T-urile, dar consider ca atita vreme cit nu functioneaza legea bunului simt sunt necesare.

Adica sa nu vina orice locuitor al comunei Mitoca (in spetza, un mitocan) si sa-si puna rabla pe locul unde parchez eu, asta n-ar fi nimic... dar ma face pe mine s-o pun pe locul altuia, care mai putin dus la biserica (a ma-sii) da cu cheia pe bijuteria mea. Am patit-o asa ca stiu sentimentul care te incearca! :rambo:

Share this post


Link to post

NFS are dreptate! am fost de curand la piatra neamt si acolo toate locurile de parcare sunt platite dar... nu sunt T-uri. Poti sa parchezi, dar daca te vede proprietarul locului, cu un singur telefon la firma administraza aceste locuri de parcare, in 10 min ti-a blocat masina! prima oara o furi, pe urma te inveti minte!

Share this post


Link to post
NFS are dreptate! ...

 

AXIOMA: NFS ARE INTOTDEAUNA DREPTATE!

 

:D :lol: :wink:

Share this post


Link to post

Axioma 2: In situatii confuze, cand nu se stie cine are dreptate, se aplica AXIOMA 1!!! :P

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...