Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Pimp My Ride

Recommended Posts

Bunn.. poate despre variana americana a pimp my ride s-a mai vorbit (desi putem vorbi si despre asta) insa ce parere aveti despre pimp my ride-ul facut in uk. Am vazut astazi un episod (cred ca e primul) si din ce am vazut pana acum , ca show it sucks! Accentul englezesc, umorul englezesc, felul englezesc in care stiu sa faca spectacol, e P L I C T I S I T O R . Nici nu se compara x-zibit cu prezentatorul ala paralitic de pe .uk, iar gasca englezeasca mai are mult pana sa ajunga la nivelul celor de la wcc. Ce mi-a placut insa e cum au preparat un ford capri,la care mi-a placut felul in care l-au facut exterior(chiar daca partea bombota din capota nu prea cred ca era necesara). Ramane sa vedem insa mai departe

Edited by maximus

Share this post


Link to post

Sper ca o sa arate mai multa imaginatie decat ceilalti. Show ok, bani stive. Pacat ca nu prea le aveau cu modificarile. Bine, la urma urmei era show de divertisment. Nu cred ca masina personala a lui X au vopsea albastra cu sclipici si jante puse pe caroseria taiata si nefinisata.

 

Dupa cum am zis. Show ok, Tuning bad. In general.

Share this post


Link to post

pai asta e chestia.. pana acum (bine la doar o emisiune vazut la cei din .uk) show-ul celor de la wcc e cel mai tare insa au destul de multe rateuri (masini prea bling bling , fie in exterior fie in interior) , iar cei din .uk nu au show, dar imi place ce au facut cu fordul ala capri.. poate schimba echipa :>

Share this post


Link to post

vreau si eu. cum fac de unde il iau?

Share this post


Link to post

E mai tare Pimp my Ride US insa eu am inteles ca fac tunning decat interior si exterior.

Sub capota nu se uita chiar deloc?

Adica daca masina aia arata jalnic la inceput, sa nu imi spuna mie cineva ca motorul si cutia sunt perfecte.

E chiar naspa sa vezi super masina aia pe drum ca e facuta la stop de un ... eu stiu ... autoturism mai naspa.

Eu unul am inteles ca sub capota nu se baga.

Voi ce stiti?

Share this post


Link to post

O singura data i-am vazut in emisiune ca s-au bagat la motor!!!Asta pentru ca motorul initial era complet praf!!! =)) =))

Share this post


Link to post

eu cred ca nu o fac si din lipsa timpului :D o masina la exterior si interior poti sa o faci relativ repede.. si chiar daca umbla in interior nu cred ca ii fac atata publicitate deoarece emisiunea se adreseaza cred eu adolescentilor sau tinerilor pentru care conteaza mai mult aspectul exterior sau interior (adica ce se vede, nu ce se simte)..

Share this post


Link to post

Sau poate ii fac intr-adevar gratuit tunningul interior si exterior si pe urma ii spun omului sa treaca pe la ei ca sa-i tunneze motorul si il fac de bani. =))

Dar nu cred ca se preteaza X la asa ceva.

Share this post


Link to post

buei sincer ... sa imi faca mie masina vizual asa ... si strang din *** 2 ani mananc paine cu sare si ii pun io motoru la punct :)

Share this post


Link to post

Adevarul e ca e cam stupid, adica oamenii baga zeci de mii de $ bune in tunnig exterior, in habitaclu pun super sistem audio -video, 3-4 LCD-uri si alte prostii si nu sunt in stare sa bage cateva mii si in motor.

Nu s-or pricepe la asta?

E adevarat ca, calul de dar nu se cauta la dinti, dar va dati seama ce reclama isi fac daca ramane in pana de motor pe autoban o masinutaza "tunnata" de ei :drinkers:

Share this post


Link to post

crezi ca intereseaza pe cineva ce se intampla dupa? Prietenii din "cartier" sunt multumiti, pustiu care primeste cadoul la fel etc etc.. eu totusi cred ca daca masina are bube i-o repara insa in general nu se baga la tuning deoarece trebuie mai multa arta si mai multa pricepere pentru a modifica un motor decat a face niste schimbari optice sau interioare

Share this post


Link to post

Acum ca sa fiu carcotas, cred ca e cam periculos sa puna toata electronica aia pe bateria normala a masinii (nu se prezinta in general ca ar schimba-o). Mergi prin desert uitandu-te la dvd si dintr-o data vezi ca incetinesti inexplicabil > :)

Edited by woulfy

Share this post


Link to post

daca or fi prin nevada cred ca de vina sunt piticii aia mici si verzi :drinkers: nu neaparat ca nu o schimbat bateria :mrgreen:

Share this post


Link to post

pe pro 7 ed la nemti mai dau din cand in cand emisiuni cu tuning auto...

bizz sau ceva de genul e emisiunea, am vazut acum o parte si e pauza pub, sa vad si partea a 2-a

Share this post


Link to post
Am vazut astazi un episod (cred ca e primul)....

 

Te rog da si tu detalii: cam pe la ce ora e si in ce zi ar trebuii sa fie urmatorul episod.

Oricum pimp my ride nu se compara cu favoritele mele American Hot rods si OCC.

Share this post


Link to post

nu mai stiu exact.. nici macar nu mai stiu pe care din mtv-uri era. Insa aici, gasesti site-ul oficial, unde se arata detaliat masinile modificate pana acum. Din ce vad eu , singurul care imi place e golful 2 modificat.

Share this post


Link to post

tocmai am vazut un episod pe mtv base din pimp my ride .us, in care au modificat un chevelle. Super, mi-a placut cum au facut masina, nu mai era chiar asa de extravaganta, ca sa nu mai zic de "bagheta magica" :dizzy: .Si de data asta au modificat si motorul, si xzibit chiar insinua ca la toate masinile le modifica motorul.

Share this post


Link to post

m-am uitat si eu, dar sa stii ca e in reluare, a mai fost episodul, oricum foarte frumusica masina si intradevar s-au bagat la motor adica mai pe scurt l-au schimbat cu unul nou cu injectie si care dezvolta app. 300 bhp

Share this post


Link to post

uite emisiunea de astazi mi-a placut (de fapt mi-a placut cum au tunat un morris minor, cu foarte mult bun gust) . Insa problema ramane in continuare faptul ca incearca sa copieze pimp my ride .us, fara ca sa para ca ceea ce arata ii si defineste. Deci se pune problema credibilitatii. Eu as incerca sa dau o nota tehno, in locul celei promovate acum. s-ar potrivi mai bine unei emisiuni facute pe vechiul continent

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...