Jump to content
Sign in to follow this  
aztec

de ce usa dreapta spate?

Recommended Posts

Am si eu o intrebare .

in 90% din aczurile in care am vazut tico lovite, majoritatea ereau cu usa dreapta spate valurita, mai usor sau mai grav .

oare de ce ? :D

Share this post


Link to post

Mi-a explicat cineva cum că locul din spatele şoferului ar fi şi cel mai periculos în caz de accident, din cauză că majoritatea şoferilor fiind dreptaci, au tendinţa să tragă spre dreapta de volan. Ca atare, maşina se pune de-a curmezişul, cu portiera de care zici tu înspre obstacol.

Share this post


Link to post

Culmea ca locul dreapta spate e considerat cel mai sigur intr-un autoturism! A se vedea masinile oficiale, fix acolo stau persoanele importante. Am vazut si pe Discovery calculele si asa este...

 

Parerea mea la Ticuline e ca intra ca berbecii in intersectie si sunt pocniti de cei din dreapta, soferul uitandu-se mai intai in stanga...

Share this post


Link to post

A, n-am citit atent ... era vorba de dreapta spate, şi eu dădeam explicaţii pentru stânga spate :P .

Share this post


Link to post

Am impresia ca acest loc este in unghiul mort adica lipsit de vizibilitate si din cauza asta se intampla cele mai frecvente accidente.

Share this post


Link to post

Partea proasta la mine e ca sunt stingaci si de fiecare data, fara exceptie, cand s-a intimplat ceva nasol am tras stinga de volan si am intrat pe contrasens. Din fericire, si sper sa nu se mai intimple, doar o singura data m-am infipt in trei masini de pe contrasens :roll: dar atunci imi sarise o fetita in fata masinii, de nebuna, si nu aveam ca altceva sa fac...

Share this post


Link to post

Oau nashpa, Fereasca Domnul!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...