Jump to content
Sign in to follow this  
mcrusu

Intra Praf Mult In Habitaclu+desfacut Bancheta

Recommended Posts

1 cand merg pe drumuri de tara intra foarte mult praf in interiorul masinii,in special la fetele interioare a portierelor ,pe unde se deschide usa. mai are cineva problema asta?

2 stie cineva cum se poate scoate afara din masina rezematoarea de la bancheta spate dintr-un cielo(ca sa pot lega mai bine husele)

Share this post


Link to post

Daca e ca la Espero, nu se scoate, se basculeaza inspre scaunele din fata. Are in partea de jos niste balamale de forma dreptunghiulara. Se deblocheaza de sus, dar parca tb sa umbli si in portbagaj. Am facut operatia asta prin mai, insa nu imi mai amintesc asa bine. Poate te ajuta.

Share this post


Link to post
1 cand merg pe drumuri de tara intra foarte mult praf in interiorul masinii,in special la fetele interioare a portierelor ,pe unde se deschide usa. mai are cineva problema asta?

2 stie cineva cum se poate scoate afara din masina rezematoarea de la bancheta spate dintr-un cielo(ca sa pot lega mai bine husele)

 

Eu am Cielo 2004 si am avut aceiasi problema la desfacutul banchetei spate ca sa prind husele mai bine.

Vezi ca ai jos sub bancheta doua balamale (a mea asa are). Lasa-le capacelele in jos si apoi trage in sus de bancheta, cu grija dar si cu putere.

Dupa ce ai ridicat bancheta, vezi ca spatarul este prins in niste suruburi mai mari, de 15 sau de 16 parca, in zona centurilor. Le desfaci de-acolo si apoi iti strangi cum vrei tu husele. Este incomoda toata operatiunea dar alta mai usoara nu vad care ar fii. Cel putin la mine, nu exista alta solutie.

Bafta!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...