Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Deplasare la munte pentru 2 zile 15-16 mai 2004

Recommended Posts

Deoarece aseara s-a abordat si aceasta problema din discutii a reiesit ca o perioada optima pentru aceasta deplasare ar fi 15-16 mai.Eu as inclina sa mergem undeva la max 150 km de Bucuresti unde sa fie si cabana/pensiune/hotel si loc de cort;cine stie asa ceva sa dea repede aici.Ar trebui stabilit un buget pe familie sa stie oamenii la ce sa se astepte.Eu estimez cam asa:

-combustibil 300km*6%=18l*25000=450.000/familie;

-cazare eu zic sa ne oprim la un max 500.000 lei/familie;

-maincare+bautura(fiind vorba de cam 3 mese) eu zic un max 750.000 lei/familie;

Cost total=1.700.000 lei familie,850.000 lei de persoana.

Este un buget pur estimativ si se poate discuta pe seama lui in orice mod(marire sau micsorare).

Program:

-8.00 intalnire parcare Smk;

-8.15-9.15 cumparaturi;

-9.30-11.30 deplsare;

-11.30-12.00 cazare,instalare cort(cine vrea);

-12-5.00 a.m.(a doua zi):gratare,beri,vinuri,foc tabara,disco,drive-test,discutii,multa voie buna.

Duminica dupa amiaza retur Bucuresti.

Eu zic ca trebuie in primul rand sa se stabileasca cine vine sigur,stabilita locatia si pentru mancare si bautura discutam sa stabilim cantitati si de unde cumparam.Eu ma anunt sigur.Felix si Alexandru si ei.

Daca aveti rabdare sa cititi totul astept critici si propuneri.

P.s. si cei care din diverse motive nu pot participa ne pot sugera informatii cu privire la locuri unde se poate desfasura aceasta actiune si surse de unde se poate achizitiona mancare si bautura ieftina si de calitate

Share this post


Link to post

Mai, eu am o lipela pentru o vila la Poiana Tapului, 4 dormitoare +living +loc de campare in curte +barbecue de caramida, aproximativ 3-400.000ROL/camera, o inchiriem intreaga un w/e si e rezolvata problema cazarii pentru 4-5 familii ... n-am fost niciodata, dar mi-a recomandat-o un amic ...

Share this post


Link to post

Pentru mine suna Ok.

Share this post


Link to post

depinde cati ne stringem...

Share this post


Link to post
Pai poate are vecini !!!......

 

sau vecine, sic :oops:

 

ontopix: cred ca ma incurc si eu la o excursie de genul asta...

Share this post


Link to post

Domnilor mai la subject va rog.

Share this post


Link to post

Avea Sprite o varinta belea, pe linga Cimpina, parca Bavaria.

Share this post


Link to post
Avea Sprite o varinta belea, pe linga Cimpina, parca Bavaria.

Da bai, e misto, da' trebuie sa ne miscam (cenzurat)-ul niste kilometri mai incolo ca sa facem gratar...

Mai, eu am o lipela pentru o vila la Poiana Tapului, 4 dormitoare +living +loc de campare in curte +barbecue de caramida, aproximativ 3-400.000ROL/camera, o inchiriem intreaga un w/e si e rezolvata problema cazarii pentru 4-5 familii ...

Asta mi se pare cea mai TARE varianta! Nu ne mai miscam alea laea pana in padure la gratar, nu ne bubuie in cap maneaua nimanui cand ne sfârâie micu', se imbata careva - fuguta sus la culcarica, living => o canasta noaptea daca-i frig afara, si cred ca mai sunt si alte avantaje...

Uite, si Ioana, sotia mea (aici, de fata) zice ca se baga, asa ca MERG(EM) PE MANA LUI FELIX. Pa bune!

Mai ramane sa vedem cui "inchiriem" copilu' pt. doua zile... :osanale: :headbanger:

Share this post


Link to post

Pai luati si fetita cu voi. N-ati mai iesit cu ea la munte?

Share this post


Link to post

ba am fost. E si asta o varianta, da' ziceam sa venim fara... (sa mai vedem si noi cum e! :wallbanger: ). Bai, deci fara misto, varianta lui Felix e bestiala! Hai gaditi-va si bagati aicea! :thumbr:

Share this post


Link to post

Pai aparent nu incapem. Se laudau mai multi aseara ca ajung.

 

Pai ar fi asa, la prima strigare:

Luc+

Flex+

Ovidiu+

Zeu+

Sprite+

Shenck+

Emi+

...

Se aduna si nu incapem intr-o vila.

Share this post


Link to post

...pai erau cativa care voiau sa stea la cort! E, ăia sa stea la cort, asa cum au dorit :lol: si asa incapem! :twisted:

Share this post


Link to post
...pai erau cativa care voiau sa stea la cort! E, ăia sa stea la cort, asa cum au dorit :lol:  si asa incapem! :twisted:

Astia vroiau sa stea la cort pe munte nu in curte.

Mai ramine sa umplem un lighean cu apa ca sa aiba si unde sa pecuiasca :) :lol

Share this post


Link to post

...stai sa vedem cati om fi pan' la urma...

Share this post


Link to post
...stai sa vedem cati om fi pan' la urma...

Ca la gratar. S-au anuntat 10-12 si am fost 4

Share this post


Link to post

1)Eu zic ca sa se anunte clar cine merge,a fost w/e au fost timp de consultari cu sotii/prietene/amate si sa scrie aici.Eu,fara sa supar pe nimeni cred ca acum sigur suntem 4 couple:eu+,Shenck+,Felix+,Alexandru+.Ar trebui sa stabilim cat maiu repede ce si cine si sa il rugam pe Felix sa aboedeze problema sa stim cum stam.K?

2)Ar trebui luata in calcul si variante plecarii de vineri seara care are multiple avantaje:tim mai mult pentru fun,o seara linistita fara stresul drumului de intoarcere,etc.Eu sunt puntru si alt membru este.Astept.

Share this post


Link to post
2)Ar trebui luata in calcul si variante plecarii de vineri seara care are multiple avantaje:tim mai mult pentru fun,o seara linistita fara stresul drumului de intoarcere,etc.Eu sunt puntru si alt membru este.Astept.

Geniala idee plecatul de vineri. Votez!

Share this post


Link to post

Ovidiu, dupa masa nu seara. Adica sa plecam pe la 5 cel tirziu ca sa mergem pe lumina.

Share this post


Link to post

Dar unii ies la 6 vineri, nu au program scurt ca voi

Share this post


Link to post
Dar unii ies la 6 vineri, nu au program scurt ca voi

 

YEP! trintorilor. lumile munceste si pina la 6

Share this post


Link to post
Ovidiu, dupa masa nu seara. Adica sa plecam pe la 5 cel tirziu ca sa mergem pe lumina.

Shenck-ule lumina e acum pana pe la 20.30 asa ca daca mergem la max 150 km de Buc putem pleca sa ajungem in siguranta maxima pe la 19.00.Si daca plecam la 19.00 ajungem la 20.30,ne instalam,facem primul gratar si bal pana la dimineata.Suna bine nu?

Share this post


Link to post

Bey da'parca sunteti mosi [pensiobnari kiori!!!....Ce draq e aia v-ati bolanzit asta cu sa mergem pe lumina numai la maman am mai auzit-o ..Da'plecam in puii mei si la 20,00 din buc cat o sa facem o ora 1 1/2 pana la destinatie gratare alea alea pe noapte foc super beton sau nu ce atata problem zau mai exageratzi cu astea ideea e plecam Vineri sau sambata da=-o draq de ora (io lucrez pana la 19.00 da ce conteaza bre ce conteaza sa vedezti ce misto e dk mergem de Vineri !!!!!!

Share this post


Link to post

Zeule graiesti ca un om mare.Ce dreaq doar avem faruri si merge primul Sprite ca are becuri tari(vision sau cem le cheama) si noi ne pitim in spatele lui :aplauze:

Share this post


Link to post
Zeule graiesti ca un om mare.Ce dreaq doar avem faruri si merge primul Sprite ca are becuri tari(vision sau cem le cheama)  si noi ne pitim in spatele lui   :aplauze:

 

Si oricum seara e mai aerisit drumul, nu e asa balamuc... n-ati mai mers niciodata in coloana? e super mai ales cand intri in depasire si tii capul pina trec toti :twisted: e de efect, nu gluma...

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...