Jump to content
Sign in to follow this  
gabriel_v29

Trepidatii Matiz E3

Recommended Posts

saptamana trecuta mi-au schimbat bujiile au pus champion si parca se simte ceva, ceva... dar tot are trepidatii...

 

nu stiu cum sa fac pt ca data trecuta i-am rugat sa-mi creasca avansul la relanti de la 950 si nu prea s-au lasat induplecati... din ce mi s-a recomandat pe forum asta mi s-a parut ce-a mai buna solutie, mai ales ca daca apas un pic pe acceleratie la relanti merge mai rotund... au zis ca nu e ca la carburator si nu pot sa o creasca asa pur si simplu ... ce replica ar fii trebuit sa am, sau ce sa le zic ?

 

oricum ii astept pe cei de la craiova sapt 4-8.07.

Edited by gabriel_v29

Share this post


Link to post

Mike 1 . Scuze se vede ca nu prea ai dat pe la mate sau mi se pare mie. QED era la geometrie si o spunei cand nimereai demonstratia si cadei pe ce vroia profesorul. Despre trepidatii ne dam cu parerea. Ia sa iesim vreo doua sute cu Matizurile pe strada sa vezi cum ar reactiona reprezentantii fabricii. Dupa parerea mea deviza lor este : putin ai dat la putin sa te astepti. Paguboasa pentru noi.

Edited by scorpionul

Share this post


Link to post

:o fftopic: Da domnul Scorpion, stiu ca vine de la matematica (eu am absolvit liceul la profilul mate-fizica si aveam 10 ore pe saptamana :( ), dar eu ma refeream la etimologia si limba de origine ale acestei sintagme, adica latina :P

 

ON topic: daca se creste turatia de ralanti se poate rezolva in lini mari si chestiunea trepidatilor, dar nu creste si consumul? :-?

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

Scuze n-am vrut sa te supar nici pe departe, mi-am dat si eu cu presupusul. Accept sa ma corectezi cu prima ocazie cand spun ceva ce nu are legatura cu subiectul. OK?

 

Nu cita mesajul anterior in intregime.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...