Jump to content
Sign in to follow this  
balanel

Tico Injectie

Recommended Posts

dorind sa imi cumpar un tico, am tot consultat anunturile. la unele modele dupa 2000, era trecut si I de la injectie. acum va intreb: exista sau nu tico pe injectie?

mentionez ca am si vizionat un tico din 2000, si avea sonda lambda in galeria de evacuare. nu i-am desfacut filtrul de aer sa vad daca are injectie monopunct, dar din cate stiu sonda lambda nu prea are rol decat la masinile cu injectie.

astept cu nerabdare raspunsuri, caci nu vreau sa-mi iau o masina fara injectie. sunt satul de problemele facute de carburatoare!

Share this post


Link to post

daca vrei tu neaparat carburatorul de tico poate fi numit injectie mecanica...

parerea mea e sa iti iei un tico..

nu sunt probleme majore cu masinuta

Share this post


Link to post

din cate stim noi nu exista tico pe injectie. in schimb exista tico cu catalizator care accepta numai benzina fara plumb.

 

in ceea ce priveste problemele, desi are poate cel mai complicat carburator de pe piata auto tico nu ridica mari probleme mecanice.

in plus, orice problema ai avea gasesti sfaturi mai mult decat utile pe forum. gasesti cam orice informatie de la cum sa faci tu singur pana la cei mai recomandati mecanici.

 

in gama asta de pret nu poti cumpara decat un matiz mai chinuit, un tico decent sau o supernova chinuita. altceva nu merita pentru ca sigur sunt niste cazaturi.

 

 

asta e doar parerea mea, mult succes.

Share this post


Link to post

Sigur cele euro2 sunt si cu injectie. Cand l-am luat SH pe al meu (in 2001), m-am uitat si la ofertele de tico noi si pe brosuri scria clar injectie monopunct.

Edited by edydascalu

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...