Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Senzor exterior de temperatura

Recommended Posts

cum scoti triunghiul?

Share this post


Link to post

tragi tare de el, e prins cu cleme sau ceva similar.

"ca la dacie" :)

Share this post


Link to post

La Dacie nu am desfacut nimic ca nu avea rost, cadeau singure. Asa ca nu stiu. E vreun risc sa nu il mai pot pune inapoi, rupt de cleme, ceva? :D

Share this post


Link to post

in teorie totul e posibil ... :)

tipul care a desfacut a tras cu simt de raspundere, nu parea sa se teama de rupt ceva. chiar m-am uitat eu cu teama cat de puternic si dintr-o bucata a tras...

 

tu de ce vrei sa desfaci usa?

Share this post


Link to post

hawkeye, vreau sa studiez posibilitatea montarii un senzor de temperatura.

Share this post


Link to post

pai stai asa, ca sunt si eu interesat de acel senzor de temperatura.

dar montajul interior se poate face sa nu arate a dacie?

ai gasit ceva concret sau e in stadiul de "ar fi interesant" ?

Share this post


Link to post

concret, am un mic aparat care citeste 2 temperaturi, una de la un senzor aflat la capatul unui cordon de vreo 1m si una de la un senzor interior. l-am cumparat din germania pentru ca era ieftin, pentru dacie, dar nu l-am montat niciodata. se aseamana cat de cat cu alea de prin hypermarketuri.

 

ma gandeam sa il ascund pe undeva prin masina, nu vreau sa fie foarte vizibil. 'problema' este ca trebuie sa scot senzorul afara si sa il atasez in partea inferioara a oglinzii.

Share this post


Link to post

Pai, senzorul de exterior e sigur pentru montat "afara"? Adica are vreo bucata din el, bine protejata care sa stea sub oglinda? Daca e din ala care se lipeste cu banda adeziva pe fund nu e prea grozav (in general alea sunt facute sa fie montate intr-un loc mai ferit de intemperii, de regula in zona prizelor de aer exterior pentru climatizare).

Share this post


Link to post

La Seat Ibiza este in aripa stanga-fatza, intre habitaclu si aparatorea roata si indica temperatura exterioara la fix.

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...